13.11.2020 zlatiborpress.rs

Novi preokret Zlatibora za drugu pobedu uABA2 ligi

Detalj sa meča Zlatibor - Široki (foto: zlatiborpress.rs)

Košarkaši Zlatibora pobedili su Široki rezultatom 88:80 u drugom kolu ABA2 lige u zlatiborskom "balonu" u dvorani Turističko rekreativnog kompleksa Zlatibor. Čajetinski tim je ponovo napravio preokret u drugom poluvremenu i vratio se sa dvocifrenog minusa pa je neporažen posle dve runde regionalnog takmičenja.

Najefikasniji u domaćem timu bio je Dragoslav Papić sa 20 poena, 16 je upisao Dušan Kutlešić uz po pet asistencija i ukradenih lopti, a dva poena manje postigli su Nemanja Protić koji je podelio i devet asistencija i Bojan Stanojević uz šest skokova.

Sa druge strane, u ekipi Damira Vujanovića istakao se američki plejmejker Rašun Dejvis sa 26 poena, jedan manje je ubacio Dario Drežnjak uz 10 skokova, dok je Lovro Buljević postigao 18 poena.

Ekipa Strajina Nedovića je neporažena posle dva kola, kao i sarajevski Sparsi i Studentski centar. Naredni meč Zlatibor igra u ponedeljak od 17 časova protiv banjalučkog Borca kom je u drugom kolu upisana pobeda službenim rezultatom protiv Gorice. Široki takmičenje nastavlja utakmicom protiv MZT – a sa kojim ima isti skor 1/1.

Nakon početnog vođstva Širokog 4:0 i nekoliko neiskorišćenih napada, Zlatibor ipak dolazi do kakvog takvog ritma u napadu. Do polovine perioda nije bilo mnogo poena, a nijedna ekipa nije uspevala da se odvoji, pa je Široki vodio posle prvih 10 minuta 20:18.

Problemi Zlatibora pogoršali su se u drugoj četvrtini kada ih je mučio tandem visokih igrača Širokog Drežnjak – Buljević. Koliko je dobar momenat po ekipu iz Širokog Brijega videlo se na oko tri minuta do kraja kada je posle pokušaja Buljevića lopta ostala na drugom obruču, i nakon se zadržala gotovo sekund, upala je u koš za veliku radost gostiju koju su poveli sa maksimalnih +14 (26:40). Do kraja poluvremena čajetinski igrači smanjuju na 31:43.

Domaći sastav je treću četvrtinu otvorio furiozno. Vidljivo je bilo da je bolja energija u odbrani, a Stanojević otvara seriju u napadu košem iz reketa. Igrači Širokog nisu uspevali da se razigraju ispod koša kao u prvom poluvremenu, napravili su i nesportski faul što Zlatibor koristi da smanji razliku uz dobru rolu kapitena Riznića koji postiže pet poena u kratkom razdoblju. Trojkom Papića čajetinski tim konačno dolazi do izjednačenja 51:51, a potom i do vođstva posle prepoznatljivog prodora Protića koji pogađa uz faul. Do kraja kvartala se igralo ujednačeno pa je posle 30 minuta rezultat glasio 59:59.

Još jednom je u ovoj sezoni Zlatibor odigrao dobro u ključnim momentima što postaje zaštitni znak ove ekipe koja ne pada ni nakon lošijeg otvaranja utakmica. Domaći su došli do prednosti 66:62, ponovo uz dobar doprinos Riznića, a bekovski tandem Protić – Kutlešić pronalazio je kako svoje šuteve, tako i saigrače. Ekipa Širokog se sve više oslanjala na Dejvisa koji je u drugom poluvremenu pogađao u serijama, ali Zlatibor je čuvao svoje vođstvo. Nekoliko ukradenih lopti i kontra – napada u finišu održali su prednost i doneli nova dva ABA boda čajetinskom timu.

Zlatibor – Široki 88:80 (18:20, 13:23, 28:16, 29:21)

Dvorana: TRK Zlatibor, sudije: Peić, Roglić, Bajrović.

Zlatibor: Protić 14 (9 as), Čabrilo 4, Ostojić, Kutlešić 16, Joksimović, Milovanović, Mitrović, Riznić 10, Vorkapić 6, Papić 20, Stanojević 14 (6 sk), Pavlović 4.

Široki: Dejvis 26, Marušić, Čović, Čolak 2, Zubac , Buljević 18, Šušak, Drežnjak 25 (10 sk), Damjanović, Vujanović 3, Mandić 4, Batinić 2.