Igokea srušila moćni Turk Telekom u Laktašima

Košarkaši Igokee savladali su Turk Telekom u drugom kolu FIBA Lige šampiona. Igokea je slavila sa 77-66.

Igokea je od starta igrala pametno. Usporila je ritam utakmice i nametnula igru koja njoj odgovara. Imali su i osam poena prednosti ali su prvi period dobili sa 21-15. I u drugom periodu Igokea je igrala pametno i čvrsto u odbrani. Dobrom završnicom prvog poluvremena, Igokea je otišla na odmor sa odstvom 40-32.

Sa per vezanih poena Ilića, Igokea je došla do 13 poena prednosti na startu drugog poluvremena. Međutim, šutom za tri poena, Turk Telekom se vratio u igru. Imali su na 51-47 par napada da se dodatno vrate ali je Igokea sa +6 ušla u poslednji period. Prišli su gosti na 55-54 te su imali napad za vodstvo ali su napravili faul u napadu. Voler svojim poenima, pokrenuo je seriju Igokee 11-0 kojom su sebi trasirali put ka pobjedi. Igokea je mirn privela meč kraju i upisala je veliku pobjedu.

Igokeu je do pobjede predvodio Klemons sa 17 poena i sedam asistencija dok je Tajler Enis predvodio goste sa 19 poena.

Igokea sada ima jednu pobjedu i jedan poraz a u trećem kolu će igrati protiv Hapoela iz Jerusalima.