07.11.2020 Predrag Maravić

Ubedljiva pobeda Sloge nad Iskrom

FK Sloga Ostojićevo - foto: Predrag Maravić

Veoma zanimljiva utakmica u Ostojićevu, ekipa Sloge je na kraju ubedljivo pobedila Iskru iz Kucure rezultatom  4:0 ( 2:0). Gosti su imali u 3. i  5. minutu stoprocent ne šanse za postizanje pogotka, ali je golman Nikola Stijović sjajnim odbranama sačuvao svoju mrežu. U 12. minutu kapiten Sloge Nebojša Bauk zbog povrede je pre vremena napustio igru. Domaći fudbaleri kreću agilnije, stvaraju šanse, i stižu do prednosti 1:0 u 36. minutu, nakon sjajne asistencije Stanislava Sarape do Slobodana Radosavčevića, koji sa 12 metara šalje loptu u desni ugao nemoćnog golmana gostiju Saše Vučinića.  Na 2:0 domaći stižu u 43. minutu, opet je Sarapa asistent a Radosavčević sa 15 metara šalje loptu u desni ugao mreže gostiju .

U drugom delu meča, gosti nemoćni, domaći fudbaleri dominiraju terenom. Sloga prednost uvećava na 3:0 u 60. minutu, najbolji akter na meču, Sarapa u stilu - Maradone, lobuje Vučinića sa 20 metara. U 70. minutu, penal za domaće, u kaznenom prostoru gostiju oboren je Radosavčević od strane Vajagića, a sudija Šćepan Roganović iz Lovćenca opravdano svira jedanesterac. Iskusni Veselin Zavišić šutira pored stative. Ni promešeni penal nije uticao na domaće fudbalera, pa su u 82. minutu stigli do prednosti od 4:0. Sarapa je centrirao sa leve strane, a kapiten gostuju Dušan Vajagić šalje loptu u mrežu svog golmana Vučinića. Na kraju velika radost igrača Sloge i uprave kluba za ubedljivu pobedu i odličnu prikazanu igru.

Predsednik Sloge Živko Zec - foto: Predrag Maravić

Živko Zec, predsednik Sloge je istakao: Kako smo loše počeli meč, odlično se završilo. Zbog povreda nismo imali sedam igrača, a na početku se povredio i kapiten Bauk. Ipak smo postgli dva sjajna gola u prvom delu igre. U nastavku susreta smo igrali još bolje i ubedljivo slavili. Moram istaći veliku pomoć opštine Čoka našem klubu, posebno predsednici Stani Đember i njenim saradnicima. Hvala pojedincima i donatorima koji pomažu klubu. Imamo tri kategorije u omladinskoj školi koje vredno rade i takmiče se u ligama. Pomaže nam i Mladen Krstajić, koji je igrao u našem klubu kada je u vreme rata u BiH, izbegao sa porodicom u Ostojićevo. Plan je, da se nađemo među prvih osam klubova na tabeli na kraju prvenstva. Nedostaju nam navijači, i nadamo se boljim vremenima na proleće 2021. godine. Pratimo vaš portal svakodnevno, puno Vam hvala i uvek smo uz vas!

Trener FK Sloge Filip Savić - foto: Predrag Maravić

Trener Filip Savić je rekao: Da su gosti iskoristili svoje šanse na početku utakmice, ko zna kako bi se tokom meča kretao rezultat i kakav bi bio krajnji ishod susreta. Ovako smo mi iskoristili svoje šanse i mogli smo ubedljivije slaviti. Naš cilj je da ostanemo pri vrh tabele.

Tekst i foto: Predrag Maravić