Trojka Grafičara protiv Železničara iz Pančeva

Trećeplasirani Grafičar je danas dočekao Železničar iz Pančeva koji je u padu forme, iz poslednjih pet susreta osvojio je samo dva boda. Susret su obe ekipe počele u laganom ritmu, prvih 20 minuta je prošlo u međusobnom ispitivanju snaga.

Prvu iole ozbiljniju priliku imao je Burmaz u 20. minutu šutiravši slobodan udarac sa oko 20 metara, lopta odlazi kraj same stative. U 22. minutu Cvetković je promešao odbranu gostiju i uposlio Marjanovića, koji iz dva pokušaja nije uspeo da savlada golmana gostiju Kneževića sa svega 5-6 metara razdaljine.

Grafičar sasvim zasluženo dolazi u vođstvo u 34. minutu. Nikola Stanković je lepo prošao po krilu i uputio upotrebljiv centaršut koji je iskoristio Burmaz zakucavši loptu glavom u rašlje gola gostiju. U 41. minutu Cvetković je mogao povećati prednost, loše reaguje na centaršut, uputivši mlak udarac glavom sa svega 6 metara, pravo Kneževiću u naručje.

U drugom poluvremenu Grafičar je zatvorio sve prilaze svom golu i ljubomorno čuvao minimalno vođstvo. Doduše i gosti iz Pančeva su im u tome pomogli anemičnom igrom. Jedino je Suraka u 70. minutu pokušao iskosa sa dvanaestak metara da ugrozi Stankovića, njegov šut odlazi pola metra iznad gola. Potom tri minuta kasnije slobodnjak sa oko 22 metra izvodi Jovanović, lopta je prošla tik kraj stative.

To je bilo sve od gostiju, jer u 76. minutu, posle lepe kombinacije sa Marjanovićem, Cvetković sa desetak metara loptu šalje ispod golmana za 2:0. Igra gostiju se od tog trenutka raspala, a Kembel samo 3 minuta kasnije sjajno šutira glavom u desni donji ugao, Knežević se ispružio koliko je dug i odbranio.

Potom je na drugoj strani viđen dobar udarac Stanića u 86. minutu sa preko 20 metara, ovog puta se istakao odbranom domaći golman Stanković. U prvom minutu nadoknade je oboren Cvetković u protivničkom šesnaestercu, isti igrač je bio siguran izvođač kaznenog udarca i postavio konačnih 3:0. Narednog vikenda Grafičar gostuje u Leskovcu, a Železničar dočekuje IMT.

GRAFIČAR - ŽELEZNIČAR 3:0 (1:0)

STADION: Rajko Mitić - jug veštačka trava. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Tomić Pavle. POM.SUDIJE: Borović Nikola i Vlasačević Dimitrije. STRELCI: Burmaz 34.min i Cvetković 76. i 90+1.min (Grafičar). ŽUTI KARTONI: Kembel i Stanković (Grafičar), Kovačević (Železničar).

GRAFIČAR: A.Stanković, Odada, N.Stanković, Cvetković, Matić, Burmaz (Gluščević), Marjanović (Blagojević, Vasiljević (Kembel), Damjanac, Todorovski, Stojić.

ŽELEZNIČAR: Knežević, Jankulov, Plavšić, Mirkov, Stojanović (Suraka), Jović, Kovačević, Zorica (Levićanin), Jovanović (Stevanović), Marković, Tripković (Stanić).