Druga liga: Konstantinu "triler" protiv Zdravlja, Fer plej slavio u Boru

Konstantin i dalje lider Druge lige grupe jug; foto: Vanja Keser

I nakon pet odigranih kola u grupi jug Druge lige niški Konstantin je zadržao maksimalni učinak, a ovog puta je u uzbudljivom meču savladao leskovačko Zdravlje, rezultatom 69:66. I Fer plej, drugi predstavik Niša u ovom takmičenju, slavio je ovog vikenda - u Boru je savladao istoimeni klub sa 74:65.

U južnjačkom derbiju prvo poluvreme bilo je veoma ujednačeno, ali je Konstantin bio bolji u trećoj četvrtini, koju je dobio sa 19:12, pa je na početku odlučujućeg kvartala vodio sa 53:44. I Leskovčani su imali šta da pokažu, pa su tokom naredna tri minuta uspeli da priđu na poen zaostatka (53:52).

Neizvesno je bilo do samog kraja, čemu svedoči i to što je 15 sekundi pre završetka meča na semaforu stajalo 67:66. Međutim, usledila je lična greška Leskovčana i oba pogođena slobodna bacanja Stefana Ljubenkovića, za 69:66, na devet sekundi do kraja. Pokušaj Filipa Pejovića da izjednači uz zvuk sirene nije prošao, što je označilo još jednu pobedu KK Konstantin.

Drugi niški drugoligaš je loše otpočeo svoj duel 5. kola. Bor je već nakon pet minuta na parketu imao +10 (17:7), ali su Nišlije do kraja prve deonice smanjile zaostatak na tri poena (23:20). Slično je tekao i drugi deo meča, s tim što se ovog puta Fer plej ranije "probudio" i do poluvremena poveo sa 42:37.

U drugom delu je niški sastav bio malo bolji rival, taman toliko da minut i po pre završetka ima +10 (62:72) i mirno privede utakmicu kraju.

Sa maksimalnim učinkom, Konstantin je i dalje lider grupe jug Druge lige, dok je Fer plej na 2. mestu, pošto je pretrpeo jedan poraz ove sezone, upravo od gradskog rivala. Zdravlje je na 5. poziciji - tri puta je slavilo, a izgubilo od dva niška kluba.

Narednog vikenda sva tri kluba sa juga biće domaćini - Leskovčani će ugostiti Klik iz Arilja, Fer plej kruševački Napredak, a Konstantin Železničar iz Čačka.

Konstantin 69 : 66 Zdravlje Leskovac
Železničar 92 : 79 Mladost
Bor RTB 65 : 74 Fair Play
Napredak Junior 67 : 68 Klik