Četvorkom utvrdili lidersku poziciju

Bojan Đekić je na atraktivan način glavom postigao gol

Fudbaleri Vojvodine iz Bačkog Gradišta vratili su se na pobednički kolosek protiv Bačke iz Pačira (4:0), a kako su prvi pratioci Bajša i Mladost iz Bačkog Petrovca izgubili u 12. kolu vojvođanskog „severa“, sada je bodovna razlika uvećana na četiri boda.

Kratko je trajalo ispitivanje po kišom ovlaženom terenu u Bačkom Gradištu, jer je već u 20. minutu bilo 1:0. Mladi Uroš Preradov je izvrsno prošao po levoj strani i idealno centrirao iz punog trka, a prvi „snajperista“ lige Bratislav Jelić je utrčao i glavom ukucao loptu u mrežu postigavši svoj jubilarni 10. gol u dosadašnjem toku prvenstvene trke. U 39. minutu bilo je 2:0. Sada je Nenad Vinović iz desnog ugla izvrsno centritao, a Bojan Đekić najviše skočio i na atraktivan način glavom poslao loptu u mrežu. U samom finišu prvog poluvremena penal za goste, jer će sudija Strahinja Pilić iz Kule procenio da je lopta pogodila u ruku Vinovića. Miodrag Panić je izveo najstrožu kaznu, a Isidor Milovanov odbranio udarac.

U nastavku ista slika. Domaći napadaju, ali su do nove radosti došli slučajno. Pošto je dosuđen prekršaj na Pelengiću kod samog ugla,Preradov je želeo da uputi centrašut, ali je lopta posle skraćenog kornera na iznenađenje svih uletela u suprotan ugao. Konačan rezultat postavio je Marko Džigurski u 82. minutu iz jedanaesterca. Pre toga ga je, kao poslednji igrač odbrane, oborio Đuranović u kaznenom prostoru i zaradio isključenje. Malo je nedostajalo da „pukne petarda“, jer je u 86. minutu Ačeksandar Prodanov iz slobodnog udarca sa ivice kaznenog prostora uzdrmao prečku.

Vojvodina (BG) – Bačka (P)    4:0  (2:0)

Bačko Gradište: Igralište u SRC „Đorđe Tapavica Džoja“. Bez gledalaca: Sudija: Strahinja Pilić (Kula). Strelci: B. Jelić u 20, Đekić u 39, Preradov u 62. i Džigurski u 82. (11 m). Žuti kartoni: B. Jelić i trener Dabižljević (Vojvodina), Džems i trener Zinaja (Bačka). Crveni karton: Đuranović (Bačka) u 82. minutu.

Vojvodina (BG): Milovanov 8, N. Ćulum 7, Marković 7, Bilbija 7, Preradov 8, Đekić 7,5, Vinović 7,5 (od 55. Pelengić 7), Dabižljević 7,5 (od 66. Mesaroški -), Vranješ 6,5 (od 66. Džigurski -), B. Jelić 7,5 (od 85. Preradov -), B. Ćulum 6,5 (od 85. Kudrić -).

Bačka (P): Sabo 5, Džems 5,5, Kolundžić 5,5, Đuranović 5, Kujundžić 5,5, Čabrilo 6 (od 77. Vuković -), Mio. Panić 5, Šijačić 6, Dondur 5 (od 46. Jeknić 5,5), Mar. Panić 5 (od 89. Krkajlić -), Milijašević 5,5 (od 89. Bačić -).

Obilić 2 : 0 Vojvodina (T)
OFK Vrbas 2 : 1 Bajša
Crvenka 1 : 1 Hercegovac
Vojvodina (BG) 4 : 0 Bačka (P)
Srbobran 3 : 2 Njegoš
Radnički (S) 0 : 2 Mladost (T)