28.05.2012 S. Blagojević

ROL: Jovan kursula - Bošnjane 1:2

Veliki lokalni derbi doneo je zanimljiv fudbal ali i veliku nervozu pogotovo kod gostiju kojima je ova utakmica bila biti ili ne biti u borbi za plasman u Pomoravsko-Timočku zonu. Posle početne inicijative domaćina, gosti su iz prve izgledne šanse preko iskusnog Marjanovića poveli sa 0:1. Drugo poluvreme potpuno pripada domaćinima koji su saterali goste u šesnaesterac pa je gol visio u vazduhu svakog trenutka u mreži danas oslabljenih gostiju koji su zbog kazni igrali bez 6 standardnih igrača dok im je na golu bio igrač Ivan Petronijević. Ipak domaći su do izjednačenja došli u 64 minutu pošto je iskusni Pavlović sa bele tačke pogodio mrežu, jer je prethodno štoper gostiju Simonović bez prevelike potrebe napravio kazneni udarac.Gosti tada kreću u ofanzivu na sve ili ništa ali mladi Ružić koji je u međuvremenu zamenio povređenog Lazića čini čuda na golu Kursule. Ipak stvar u svoje ruke u 85 minutu preuzima najmlađi Igor Davidović koji sa centra u stilu nekih slavnih prethodnika prelazi sve prepreke za veliku radost Bošnjanaca koji sada imaju zajedno sa ekipom Poljoprivrednika iz Počekovine po 59 bodova ali i veliki derbi u četvrtak u Bošnjanu ove dve ekipe koje će o putniku u zonu međusobno odlučiti.

Strelci:0:1 Marjanović u 42, 1:1 Pavlović iz KU u 64, 1:2 Davidović u 85 minutu. Stadion Temnića u Varvarinu, gledalaca 300. Sudija Bajkić Nenad (Bačina) 7,5. Opomenuti igrači: Pavlović, Budimčić i Radaković(J.Kursula) i Tomić, Milenović i Simonović (Bošnjane). IGRAČ UTAKMICE: Davidović Igor(Bošnjane).

JOVAN KURSULA: Lazić 6,5( Ružić 7),Ilić 7, Miletić 6,5(Boškovac 7),Simić 7, Pavlović 7,Pantić-(Ivanović 6,5),Budimčić 6,Timotijević 6,5,Radojević 6,Milojević 7,Radaković 7.
BOŠNjANE: Petronijević 7,Radojević 7, Milošević 6,5,Milenović 7,Simonović 6,Jovanović 7,Lazić 6,5(Vidojković-),Miletić 7,Marjanović 6,5,Tomić 7, Davidović 7,5.

Dedina 2 : 4 Poljoprivrednik
Jovan Kursula 4 : 4 Jasika
Bošnjane 6 : 1 Naupare
Trajal 5 : 2 Blagotin
Donji Kopaonik 1 : 5 Trudbenik
Sloga 3 : 0 Jastrebac