Loznica preokretom do sva tri boda

Susret novajlija u ligi započeo je dobro po IMT koji je poveo iz prve ozbiljnije akcije na utakmici. Terzić je u 9. minutu izveo prefinjen udarac sa oko 18 metara, golman je ostao ukopan u mestu. Već u 12. minutu je bilo 2:0 za domaćina. Bajić je na asistenciju Dimitrića, koji je završio sav posao, sa par metara ćušnuo loptu u gol. Samo 2 minuta kasnije IMT je mogao i do trećeg gola, Vuković je na povratnu Terzića šutirao iz prve sa 13-14 metara, golman Loznice pravi lepu paradu i brani.

Posle početnog pritiska IMT-a, gosti dolaze do daha i od 20. minuta preuzimaju inicijativu, međutim bez udaraca u okvir gola. Rezultatom 2:0 se otišlo na odmor.

Igrao se 5. minut nastavka, odbrambeni igrač Loznice Janjušević je izgubio loptu na 25 metara od gola, Dimitrić je poveo par koraka i uposlio usamljenog Lučića koji izlazi sam, ali mu Ružić ulazi u šut i brani. Kazna stiže u istom minutu iz kontranapada. Na centaršut Matića, Komarčević je samo poturio nogu i sa peterca loptu sproveo u mrežu. Umesto 3:0, rezultat je glasio 2:1.

Posle primljenog gola domaći igraju bojažljivo, dok gosti nastavljaju sa napadima i željom za izjednačenjem. Veliki pritisak Loznice je urodio plodom u 77. minutu. Na centaršut Dražića, Stefanović je odigrao rukom u svom kaznenom prostoru i sudija se nije dvoumio pokazavši na belu tačku. Komarčević je bio siguran izvođač poslavši loptu u jednu, a golmana u drugu stranu.

Neka 2 minuta kasnije Dražić je bio najbrži u kontri i kada je izbio sam ispred domaćeg golmana loptu je poslao ispod njega za potpuni preokret 2:3. Gosti su mogli i do četvrtog gola u nadoknadi vremena posle lepe akcije Komarčevića i Dražića koji vraća povratnu na ivicu šesnaesterca gde natrčava Belić i iz prve šutira zamalo kraj stative.

Šok terapija posle ostavke trenera Rendulića delovala je pozitivno na igrače IMT-a samo u prvom poluvremenu, dok se u drugom nisu mogli prepoznati. Loznica je osvojila velika 3 boda za beg iz opasne zone dok domaćinu ostaju samo brige, jer ovo im je čak četvrti poraz kod kuće na 6 odigranih utakmica.

IMT - LOZNICA 2:3 (2:0)

STADION: FK IMT. GLEDALACA: Bez prisustva publike. STRELCI: Terzić 9.min i Bajić 12.min (IMT), Komarčević 50. i 78.min (k.u.) i Dražić 80.min (Loznica). ŽUTI KARTONI: Lučić i Pavlović (IMT), Bogićević, A.Matić i G.Matić (Loznica).
IMT: Blagojević (Crnobrnja), Vuković (Džinović), Vukašinović, Glišić, Stefanović, Terzić, Damjanović, Arsić (Lazović), Lučić, Bajić (Pavlović), Dimitrić (Marković).
LOZNICA: Ružić, Ilić (G.Matić), Spasenović, Bogićević, Stanojević, Petrović (Milinković), A.Matić, Komarčević (Milovanović), Janjušević, Vraštanović (Dražić), Belić.