Šumadija nemoćna protiv Takova

Utakmica od koje se mnogo više očekivalo od Šumadije protekla je u apsolutnoj dominaciji gostiju iz Gornjeg Milanovca. Takovo je povelo već u 8. minutu kada Đorđević sa oko 20 metara pogađa rašlje gola Nićiforovića. Domaći se još nisu oporavili od prvog pogotka, a usledila je kardinalna greška Radovanovića prilikom vraćanja lopte svom golmanu. Marinković taj poklon umesno koristi i u 15. minutu je na semaforu stajao rezultat 0:2.

Šumadija je nakon tog gola nešto više pokušavala u napadu međutim bezuspešno. Gosti u 28. minutu postižu i treći pogodak, čime rašavaju utakmicu. Izvanredni Janković je predriblao odbranu domaćih i plasirao loptu kraj nemoćnog Nićiforovića. Tračak nade Šumadiji vraća Radenković 2 minuta kasnije pogotkom posle asistencije Milanovića.

Domaći ostaju u 38. minutu sa 10 igrača, jer nakon još jedne greške Radovanovića kog je Marinković obišao i krenuo ka golu, danas vrlo dobri Radović ruši, što je rezultiralo ispravnim isključenjem. Time kao da su sve nade Šumadije u preokret ugasle.

Šumadija je u nastavku nemoćna da bilo šta učini sa igračem manje, dok Takovo lagano utakmicu privodi kraju. Nakon udarca iz ugla u 52. minutu Mijatović postiže i četvrti pogodak za goste. Opšti je utisak da kvalitetom Šumadija ne može da parira velikoj većini ekipa u Srpskoj ligi, a Takovo je danas demonstriralo moć preko svojih brzonogih igrača, naročito Marinkovića, pored sporih štopera kluba iz Aranđelovca.

ŠUMADIJA - TAKOVO 1:4 (1:3)

STADION: Gradski stadion. GLEDALACA: Bez prisustva publike. STRELCI: Radenković 30.min (Šumadija), Đorđević 8.min, Marinković 15.min, Janković 28.min i Mijatović 52.min (Takovo). ŽUTI KARTONI: Mihailović (Šumadija), Andrić i Janković (Takovo). CRVENI KARTON: Radović 38.min (Šumadija).
ŠUMADIJA: Nićiforović, Radičević, Mihailović, Radovanović, Radović, Radenković, Bajić, Milisavljević, Milanović, Arsenijević, Dragačević, (igrali su još: Desivojević, Obradović, Sarić, Petrović i Veselinović).
TAKOVO: Košanin, Grković, Jović, Đorđević, Mijatović, Dr.Pavlović, Marinković, Andrić, Janković, Anđelović, Milinković, (igrali su još: Jovičić, Jočović, Milovanović, Da.Pavlović i Brkić).

Smederevo 1924 3 : 2 Jedinstvo
Železničar (L) 3 : 0 Bane 1931
Šumadija (A) 1 : 4 Takovo
Budućnost (A) 2 : 1 Tutin