Mirić režirao preokret

"Crveni" ne spuštaju nogu sa gasa. Izabranici trenera Aleksandra Linte su pobedom nad imenjakom iz Pirota u 7. kolu Prve lige Srbije, rezultatom 2:1 (1:1), nastavili trend odličnih rezultata na startu sezone i zadržali mesto u samom vrhu tabele.

Morali su fudbaleri Radničkog 1923 propisno da se namuče kako bi stigli do svoje pete pobede u nizu. Očigledno je da su “crveni” pomalo potcenili protivnika i da su u mislima već bili preokupirani predstojećim gostovanjem novosadskim Kabelu, što je moglo skupo da ih košta.

Sreća pa Kragujevčani u svojim redovima imaju proverene igrače poput Marka Mirića, koji su u stanju da jednim potezom reše utakmicu. Upravo je nekadašnji državni reprezentativac sa svoja dva pogotka na današnjoj utakmici i najzaslužniji za nova tri boda na kontu kragujevačkog prvoligaša.

Šef struke kluba sa “Čika Dače” Aleksandar Linta rešio je da za ovu priliku na klupi ostavi hitronogog Aleksandra Varajčića i Vladimira Ćirovića, u želji da ih sačuva za predstojeće gostovanje u Novom Sadu. Ispostavilo se da je bez ova dva igrača u timu Radnički 1923 znatno manje opasniji po gol protivnika.

Kako je počela utakmica, tako se na stadion “Čika Dača” stuštilo nevreme, uz jak vetar i kišu koja je dobrano padala nekih 10-15 minuta.

I taman kada su se vremenski uslovi konačno stabilizovali, usledio je šok za domaći tim. Igrao se 16. minut kada je Mirković izveo korner, lopta se prošetala kroz peterac Kragujevčana, da bi je na drugoj stativi sačekao Aleksa Kostić Milutinović i prosledio je u mrežu.

Primljeni pogodak u ranoj fazi utakmice uticao je na fudbalere kragujevačkog tima, koji su počeli da iskazuju sve veću nesigurnost u igri, koja je srećom prošla bez posledica.

Uspeli su Kragujevčani da ubace loptu u protivničku mrežu u 29. minutu, ali je taj pogodak mladog Đorđa Maksimovića poništen zbog ofsajd pozicije.

U trenucima kada su se igrači obe ekipe spremali da odu na odmor, lopta je nakon udarca Stevana Kovačevića pogodila u ruku iskusnog štopera gostiju Bojana Dojkića, što nije promaklo glavnom arbitru Jeleni Cvetković iz Leskovca, koja je odmah pokazala na belu tačku.

Odgovornost da izvede kazneni udarac na sebe je preuzeo iskusni Marko Mirić, koji je bio nepogrešiv sa jedanaest metara, obezbedivši svom timu mirniji odlazak na pauzu – 1:1.

Shodno razvoju događaja na terenu, strateg “crvenih” Aleksandar Linta je već na poluvremenu bio primoran da reaguje i uvede u igru Varjačića i Ćirovića.

I već u svom prvom kontaktu sa loptom Aleksandar Varjačić je potvrdio zbog čega je jedna od glavnih karika u igri kragujevačkog tima. Nakon njegovog centaršuta sa desne strane, lopta je došla na drugu stativu do Kovačevića, koga je u poslednjem trenutku uspeo da izblokira jedan od fudbalera u belim dresovima.

Posle par udaraca sa distance, koji nisu ozbiljnije ugrozili čuvare mreže kragujevačkog i pirotskog prvoligaša, kapiten Piroćanaca Filip Tolić je u 80. minutu uputio pravi projektil iz slobodnog udarca sa skoro trideset metara, a golman Radničkog 1923 Lazar Raičević je uz dosta problema uspeo da izbaci loptu u korner.

Trenutak odluke usledio je u 82. minutu. Ćirović je uputio oštru loptu sa desne strane pred gol Piroćanaca, Nikodijević nije uspeo da stigne do nje, ali jeste Marko Mirić, koji se kao duh ušunjao na drugu stativu i smestio je tamo gde joj je bilo suđeno – u mrežu gostujućeg tima.

Tako su “crveni”, uz dosta muke, tek u samom finišu uspeli da slome otpor borbenih Piroćanaca, koji su pokazali da zaslužuju daleko bolji plasman na tabeli od trenutnog četrnaestog mesta.

Bio je ovo odličan test za Kragujevčane uoči predstojećeg gostovanja lideru na tabeli, novosadskom Kabelu, koji je danas vezao i sedmi uzastopni trijumf, savladavši vranjski Dinamo sa 2:1.

RADNIČKI 1923 – RADNIČKI (P) 2:1 (1:1)

Stadion:
 “Čika Dača”.  Gledalaca: /. Sudija: Jelena Cvetković (Leskovac). Pomoćnici: Nikola Antić, Slobodan Krstić (obojica iz Niša). Strelci: Mirić u 45. iz jedanaesterca i 82. minutu za Radnički 1923, a Kostić Milutinović u 16. minutu za Radnički (Pirot). Žuti kartoni: Avram, Mirić (Radnički 1923), Adžibaba, Dojkić, Milenković, Milošević, Petrov (Radnički Pirot).

RADNIČKI 1923: Raičević, Rađen, Vićentijević (od 74. Dukić), M. Vidović, Filipović, Kovačević, Avram, Ilić (od 46. Ćirović), Mirić (od 88. Todorović), Maksimović (od 46. Varjačić), Nikodijević (od 84. Simović).

RADNIČKI (P): Trkulja, Kostić Milutinović, Mijalković, Dojkić, Tolić, Adžibaba (od 46. Petrov), Milenković, Petrović (od 78. Gjorgijevski), Mirković, Edoa (od 63. Milošević).

Kabel 2 : 1 Dinamo
Radnički 1923 2 : 1 Radnički (P)
OFK Žarkovo 1 : 3 IMT
Borac 1926 0 : 1 RFK Grafičar
Zemun 0 : 3 Radnički (SM)
Loznica 2 : 1 Sloga (K)
Kolubara 1 : 0 GFK Dubočica
Trayal 2 : 1 Železničar (P)