Radničkom igra u polju, protivniku pobeda!

Meč je počeo po veoma toplom i sparnom vremenu. Međutim, to igračima u prvih dvadesetak minuta, odnosno do odlaska na jednominutno osveženje koje je odobrio sudija, nije smetalo.

Prvi su u 6. minutu pripretili gosti preko Mirkovića koji je na sredini terena prihvatio jednu dubinsku loptu poslatu iz odbrane, vukao je loptu i dva igrača na leđima do ivice šesnaesterca, snažno šutirao ali je lopta pogodila spoljni deo mreže.

Već u sledećem napadu domaći su promašili zicer. Napadač domaćih izašao je sam pred Trkuljom, šutirao po zemlji, lopta je pogodila stativu.

Sve do 36. minuta nije bilo značajnijih dešavanja, a onda je Kostić Milutinović jednu odbijenu loptu zahvatio prelepim volejom, lopta je završila iza leđa golmana ali je pomoćni sudija negde video ofsajd poziciju i poništio pogodak.

Dok su se igrači radničkog bunili oko poništenog gola, domaći su izveli brz napad, šutirao je napadač iskosa s desne strane, Dojkić je blokirao taj šut ali je lopta na kraju prešla gol liniju. IMT od 38. minuta vodi sa 1-0. Prvo poluvreme završeno je posle dvominutne nadoknade, rezultat se nije menjao.

Na početku drugog poluvremena Dejan Čelar izvršio je dvostruku izmenu, iz igre su izašli Marković i Adžibaba, a umesto njih ušli Milanović i Milenković.

Krenuli su fudbaleri radničkog ofanzivnije u drugom poluvremenu ali bez konkretnih pokušaja ka golu IMT-a. U sred tih jalovih pokušaja belih, domaći su izveli dobar napad po desnoj strani. Ušao je domaći igrač u šesnaesterac, uputio preciznu povratnu loptu ka napadaču kome nije bilo teško da ubaci loptu u mrežu. 60. minut 2-0 za IMT.

U 68. minutu nedovoljno oporavljenog Petrovića zamenio je Milošević. Nastavio je Radnički sa napadima ali bez konkretnog završnog udarca. U igru je umesto Edoe ušao Momić. IMT je opasno pretio iz kontranapada. Po prikazanom na terenu nije IMT zaslužio pobedu od dva gola razlike ali je odneo pobedu.

Radničkom predstoji da u naredna dva kola kad su domaćini poprave utisak i ostvare povoljne rezultate Specijalno za portal Pirot Plus online naš izveštač (tekst, foto, video) profesor Goran Tričković.

Dinamo 3 : 1 Trayal
Budućnost 0 : 1 Kolubara
GFK Jagodina 0 : 0 Loznica
Železničar (P) 2 : 0 Zemun
GFK Dubočica 1 : 1 Borac 1926
Sloga (K) 1 : 2 OFK Žarkovo
Radnički (SM) 0 : 1 Radnički 1923
RFK Grafičar 1 : 2 Kabel