Remi u derbiju kadeta

Domaći mnogo agilniji na samom početku, propustili su dve prilike, ali treću su realizovali. Igrao se 6. minut kada je Rakić primio loptu na grudi, izašao sam pred vratara Partizana i loptu rutinski ispod njega poslao u gol. U 21. minutu Rakić glavom odigrava povratnu na 22 metra, a Vidojević drop-kikom šalje projektil u rašlje za 2:0.

Apsolutna dominacija crveno-belih se nastavlja i mogli su postići još koji gol i obezbediti pobedu. A, onda Leković u 40. minutu pravi grešku u svom šesnaestercu i bespotrebno ruši Baždara, čist penal. Odgovornost preuzima Jevremović i lako realizuje najstrožu kaznu za 2:1 na poluvremenu.
U nastavku gosti imaju loptu više u posedu, stvaraju par prilika koje ne uspevaju da pretvore u pogotke, a domaći kao da im je voda ušla u uši, ne postoje na terenu. Pritiska su se oslobodili i malo prodisali tek u poslednjih 20 minuta, kada i oni uspevaju da priprete protivničkom golmanu.

Izjednačenju Partizana je prethodila stativa Baždara u 84. minutu. Iz prvog udarca iz ugla na utakmici za goste u 87. minutu Aćimović biva najviši u skoku i loptu šalje do prečke, a ona se odbija na glavu Nikoliću koji je sa par metara poslao u praznu mrežu. Samo 2 minuta kasnije moglo je doći do potpunog preokreta, Baždar je povukao loptu sa centra, prošao kroz konfuznu odbranu Zvezde predriblavši 3 igrača i kada je došao na desetak metara gađao ugao, međutim junak današnje utakmice Stefan Marinković je bravurozno intervenisao i spasao svoj gol.
Pravedan remi na kraju, svakoj ekipi je pripalo po poluvreme. Sledećeg vikenda u 9. kolu Partizan u još jednom derbiju dočekuje Čukarički, dok Zvezda gostuje Kikeru u Kraljevu.

CRVENA ZVEZDA - PARTIZAN 2:2 (2:1)

STADION: Rajko Mitić-jug veštačka trava. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Trifković Dejan. POM.SUDIJE: Bogićević Goran i Cvetković Ivan. STRELCI: Rakić 6.min i Vidojević 21.min (C.Zvezda), Jevremović 40.min (k.u.) i Nikolić 87.min (Partizan). ŽUTI KARTONI: Mitić (C.Zvezda), Aćimović i Trkulja (Partizan).
CRVENA ZVEZDA: Marinković, Savić (Svetozarević), Leković, Vukičević, Mitić, Vidojević, Mijatović, Šljivić (Lolić), Rakić (Bubanj), Radonjić (Ergarac), Nikolašević (Miladinović).
PARTIZAN: Mihajlović, Stašević, Mirosavić (Trkulja), Nikolić, Stjepanović, Aćimović, Jevremović, Lazarević (Cvetković), Baždar, Isailović (Milosavić) (Serdar), Trifunović (Stojanović).

Mačva 3 : 0 Real Niš
OFK Vršac 1 : 2 Internacional
Rad 2 : 0 Apolon 4
Teleoptik 2 : 2 TSC
Mladost (L) 0 : 1 Napredak
Spartak ŽK 3 : 0 Brodarac
RFK Grafičar 4 : 0 Kiker
Crvena zvezda 2 : 2 Partizan