26.11.2007 G.Ćirović

"Studenti" pali u finišu
Košarkaši Mašinca doživeli su ukupno četvrti, a prvi ovosezonski poraz pred pred svojim navijačima.  Mašinac - Napredak Rubin 90:91 (24:21,19:17,29:21,18:32) . Po drugi put ove sezone, Napredak iz Kruševca napustio je parket kraljevačke "kutije šibica" uzdignutih ruku, pošto je posle neizvesne penal završnice, i posle sličnog scenarija kao u duelu protiv Sloge, uspeo da nadoknadi minus od 15 poena, i na kraju slavi pobedu 91:90. Deset sekundi pre kraja, kod rezultata 90:89 za Mašinac, Darko Habuš nije realizovao dva slobodna bacanja. Sa druge strane, iskusni Dragan Marković nije propustio priliku da penalima svojoj ekipi donese veoma važnu pobedu.
Kada u poslednjoj četvrtini na svom parketu primite 32 poena, onda ni protiv slabijih ekipa od Napretka nemate čemu da se nadate. Znali smo pre utakmice da su nam najvažniji zadaci da zaustavimo Dragana Markovića i njihov ofanzivni skok. Ni jedno ni drugo nismo uspeli da uradimo kako treba. Rezultat smo kontrolisali negde do 34. minuta, a onda je usledio veliki pad koncentracije i poraz je bio neminovan, ocenio je posle utakmice trener Mašinca, Radenko Varagić.