Nezaslužen poraz "đavolčića"

Omladinci Radničkog 1923 upisali su i treći uzastopni poraz na startu sezone u Omladinskoj ligi Srbije. Uprkos solidnoj igri u susretu sa ekipom Mladosti iz Lučana, "đavolčići" su poraženi minimalnim rezultatom 0:1 (0:0), pa su tako ostali prikovani za začelje tabele.

U uvertiri današnje utakmice na pomoćnom terenu stadiona “Čika Dača”, omladincima Radničkog 1923 uručen je pehar za osvajanje prvog mesta u Prvoj omladinskoj ligi FSRZS prethodne sezone.

Ovaj događaj dodatno je motivisao i obavezao “đavolčiće” da pruže maksimum svojih mogućnosti u susretu sa neugodnom ekipom iz Lučana, koja je u Kragujevac došla da se brani i da iz kontri i polukontri pokuša da dođe do pogotka, u čemu je na kraju i uspela.

I pored dobrog tempa igre, prvo poluvreme nije donelo golove. Iako su mladići u crvenim dresovima veći deo vremena imali loptu u svom posedu, gosti iz Lučana bili su konkretniji, te su u dva navrata opasno pripretili preko Kosa i Markovića, ali je oba puta odlično reagovao čuvar mreže Kragujevčana David Spasojević.

Na drugoj strani, domaći tim je uglavnom pretio po bočnim pozicijama, gde su dejstvovali Đorđević i Jovanović, ali bez konkretnijeg učinka u završnici.

Trenutak odluke zbio se u 59. minutu utakmice. Milanović se našao pred golom Radničkog 1923, da bi se nakon intervencije odbrane Kragujevčana lopta dokotrljala do Markovića, koji je preciznim udarcem sa nekih 11 metara doneo vođstvo ekipi iz Lučana.

Imali su Kragujevčani u nastavku utakmice nekoliko izglednih prilika da dođu do izjednačenja, ali nisu uspeli da ih materijalizuju. Simović se dva puta našao u povoljnim pozicijama pred golom Lučanaca, najpre u 65. minutu kada je pogodio prečku, a zatim i u 74. minutu, kada je sa ivice peterca šutirao pravo u golmana Mladosti Željka Samčovića, momka koji je do pre par godina stajao na golu kragujevačkog Apolona 4.

Kada se sve sabere, čini se da su “đavolčići” nezasluženo izgubili bodove i da bi podela plena na ravne časti predstavljala najrealniji epilog današnjeg susreta.

Omladince Radničkog 1923 već za vikend očekuje novi takmičarski izazov, na gostovanju Spartaku u Subotici.

RADNIČKI 1923 - MLADOST (LUČANI) 0:1 (0:0)

Pomoćni teren stadiona “Čika Dača”. Sudija:
Nikola Đorđević (Aranđelovac). Strelac: Marković u 59. minutu za Mladost. Žuti kartoni: Milošević, Gvozdenović, Simović (Radnički 1923).
RADNIČKI 1923: Spasojević, Pavlović (od 76. Dimić), Dimitrijević, Radosavljević, Milošević (od 68. Vasić), Lakićević, Gvozdenović, Milojević (od 63. Arsenijević), Jovanović, Đorđević, Simović.

MLADOST: Samčović, Stanić, Jakovljević (od 33. Starčević), F. Žunić (od 63. Šopalović), Milanović (od 92. Stanisavljević), Perović, Kos, Maksimović (od 69. Jojić), Marković, N. Žunić, Gudurić.

Crvena zvezda 6 : 0 Radnički (NB)
Čukarički 4 : 0 RFK Grafičar
Radnički (N) 1 : 3 Spartak ŽK
Radnički 1923 0 : 1 Mladost (L)
Vojvodina 1 : 0 IMT
Partizan 2 : 2 Rad