Inter u polufinalu Lige Evrope

Fudbaleri Intera pobedom od 2:1 nad Bajer Leverkuzenom u Dizeldorfu plasirali su se u polufinale Lige Evrope.

Italijanski predstavnik je već u 15. minutu sjajnim golom Barele sa ivice šesnaesterca poveo sa 1:0. Isti igrač imao je priliku par minuta kasnije, no njegov šut je izblokiran, da bi Lukaku minut kasnije na asistenciju Janga povećao prednost na 2:0. Već u 24. minutu Haverc vraća nadu Nemcima, a puno sreće su imali u narednom napadu protvnika kada je nakon gledanja snimka ustanovljeno da je Sinkgraven igrao ramenom i poništena je odluka da se svira penal za tim iz Milana.

U nastavku su po dve šanse imali Galjardini i Sančez, ali nisu bili precizni, dok je Handanović odbranio sjajan šut Demirbaja. Po ulasku u sudijsku nadoknadu sviran je penal za Inter, ali je u pomoć VAR poništena odluka, jer je jedan njihov igrač igrao rukom pre prekršaja.

Inter u polufinalu čeka boljeg iz sutrašnjeg duela Šahtjor - Bazel.