07.05.2012 S. Blagojević

Pregled rezultata 24. kola Rasinske okružne lige

Posle 24. kola Bošnjanci su pobedom u Razbojni nad Donjim Kopaonikom ponovo preuzeli čelnu poziciju i sada imaju 2 boda više od Poljoprivrednika koji je poklekao na gostovanju u Malom Golovodu poražen je od ekipe Jedinstva sa 2:1. Trudbenik nastavlja sjajnim igrama o0vog puta je deklasirao ekipu Jastrebca u Velikom Šiljegovcu sa 4:1 i nastavlja poteru za vodećima. Ipak najinteresntnije je bilo u Ćićevcu gde je igran veliki derbi između domaće Sloge i Varva rinskog Jovana Kursule u u takmici za prestiž Varvarinci su bili bolji pobedili su sa 2:1.

SLOGA- JOVAN KURSULA(Varvarin) 1:2 Strelci:0.1 Pavlović u 11, 1:1 Aleksandar Petrović u 75 iz KU, 1:2 Radaković u 89 minutu. Stadion Beli Babić u Ćićevcu, gledalaca 500. Sudija Godić Predrag(Kruševac) 6. Opomenuti igraći: Ratajac i Maksimović (Sloga), Lazić, Budimčić i Ilić (Jovan Kursula). Igrač utakmice: Nikola Radaković(Jovan Kursula). SLOGA:Ratajac 6, M.Stanojević 6,5,S.Stanojević 6(golubović-),Kezunović 7,Stojković 7,Ivanović 6(Jovanović 6),Aca Petrović 6,5, Aleksandar Petrović 7,Maksimović 6,Milosavljević 6(Mitrović 6),Kolarević 6,5. Jovan Kursula: Laѕzić 7,Ilić 6,Savič 6,5,Simić 6,5,Pavlović 7,Krstić 6,5(Miletić 7),Budimčić 6,5,Timotijević 7,Radojević 6,5,Milojević 6,5 Radaković 7,5(Boškovac-) Solidan fudbal viđen je u lokalnom derbiju.Gosti su poveli već u 11 minutu pošto je Nikola Savić šutirao, golman Ratajac kratko odbio loptu a iskusni Pavlović bio najprisebniji za 0:1. Sa po nekoliko šansi obeju ekipa ušlo se u 75 minut kada je danas slabi sudija Godić iz Kruševca pokazao na belu tačku za domaće ostaje utisak da se prekršaj desio van kaznenog prostora. Ipak gosti su došli do pobede u poslednjem minutu pošto je danas neuhvatljivi Radaković posle jednog centaršuta smestio loptu glavom u mrežu Ratajca. Po završetku utakmice stvorila se gužva ,jer su domaćini smatrali da je Radaković postigao gol posle prekršaja a da li će biti zbog toga sankcionisani zavisiće od izveštaja delegata sa utakmice.

JASTREBAC- TRUDBENIK 1:4 Strelci:0:1 Lazarević u 16, 0:2 Ivković u 27, 1:2 Kostić u 51, 1:3 Joksimović u 65, 1:4 Aksentijević u 88 minutu. Igralište Jastrepca, gledalaca 100. Sudija Darko Mitrović (Trstenik) 7. Opomenuti igrač: Darko Stanojević(trudbenik). JASTREBAC: Krneta 7,Petrović 5,5,Aleksić 5,Grujić 6,Milošević 5,5,Dimitrijević-(Petković 6(Jovanović-),Đurđević 6,Filipović 6,5,Kostić 7,Milićević 7,Perić 6,5 TRUDBENIK: Nešić 7,M.Stanojević 7(Bojan Nagulić -),Filipović 7,D.Stanojević 7,Barezi 8,Stojković 7,5,Ivković 7,Aksentijević 8,Lazarević 7(Stamenković-) Joksimović 8,Milojević 7,6 Igrač utakmice:Radoslav Aksentijević Nova dobra igra i pobeda Stalaćana koji su i dalje za petama vodećem trio i u daljem toku mnogo će zavisiti tabela od njihove žalbe na utakmicu sa Poljoprivrednikom iz Počekovine.

Dedina 2 : 4 Poljoprivrednik
Jovan Kursula 4 : 4 Jasika
Bošnjane 6 : 1 Naupare
Trajal 5 : 2 Blagotin
Donji Kopaonik 1 : 5 Trudbenik
Sloga 3 : 0 Jastrebac
Jedinstvo 1936 3 : 0 Velika Drenova
Gornji Stepoš 2 : 4 Mladost