Arsenal srušio šampiona

Fudbaleri Arsenala savladali su Liverpul sa 2-1, u derbiju 36. kola Premijer lige.

Liverpul je dobro počeo susret. Imali su više od igre i bilo je samo pitanje vremena kada će povesti. To su i uspeli u 20. minuti,  kada je Mane pogodio za vođstvo gostiju. No, do kraja prvog poluvremena, Arsenal je došao do preokreta. Nakon greške Van Dajka, Lakazet je pogodio za 1-1. Grešku Alisona iskoristio je Nelson te je donio preokret svom timu.

U nastavku susreta još veći pritisak Liverpula. Prvu šansu imao je u 54. minuti Salah ali je Martinez odbranio. Pretio je Egipćanin i kasnije ali nije bilo promene rezultata. Veliku priliku imao je i Mane ali je ostalo 2-1. U 90. minutu sve je moglo biti rešeno ali Vilok nije pogodio. Do kraja susreta nije bilo promene rezultata i Arsenal je došao do pojede.

Arsenalu je ovo prva pobeda nad Liverpulom nakon pet godina i deset mečeva.

Arsenal 2 : 1 Liverpool
Burnley 1 : 1 Wolverhampton
Chelsea 1 : 0 Norwich City
Crystal Palace 0 : 2 Manchester United
Everton 1 : 1 Aston Villa
Leicester City 2 : 0 Sheffield United
Manchester City 2 : 1 Bournemouth
Newcastle United 1 : 3 Tottenham