Podela bodova u derbiju

Fudbaleri Totenhema i Mnačester Junajteda, odigrali su 1-1 u derbiju 30. kola Premijer lige.

Junajted je bolje otvorio susret. Rašford je sjajno šutirao ali je Ljoris još bolje odbranio. Međutim, do vodstva ipak dolaze domaći. Nakon greške Rašforda na sredini terena, Bergvajn se sjurio ka golu, iskoristio slabe reakcije Megvajera i De Hee te pogodio u 27. minuti za 1-0. Ponovo je Rašford zaprijetio Ljorisu ali nije bilo promjene rezultata. Do kraja prvog poluvremena nije bilo promjene rezultata.

Junajted je imao inicijativu u nastavku susreta. Međutim, prvu pravu priliku imali su tek u 67. minuti. Marsijal je šutirao ali je Ljoris odbranio. Međutim, gosti su ipak došli do izjednačenja. U 80. minuti Dajer pravi veliku grešku te obara Pogbu u šesnaestercu. Siguran sa ''bijele tačke'' bio je Bruno Fernandeš. Do kraja susreta nije bilo promjene rezultata.

Bournemouth 0 : 2 Crystal Palace
Aston Villa 1 : 2 Chelsea
Brighton 2 : 1 Arsenal
Everton 0 : 0 Liverpool
Manchester City 5 : 0 Burnley
Newcastle United 3 : 0 Sheffield United
Norwich City 0 : 3 Southampton
Tottenham 1 : 1 Manchester United