OFK Bačka iz Zemuna vidi Super ligu

Danas je u Zemunu odigrana vrlo kvalitetna utakmica između dva veoma raspoložena protivnika. Pobeda iz ovog susreta je mnogo više značila gostujućoj Bačkoj, ali su se i Zemunci srčano borili.

Samo što je počeo susret, igrao se 4. minut, Zemun je mogao da povede. Đalović je lepo uposlio Križana, a on šutira sa desetak metara iznad gola. Krucijalan momenat se desio u 14. minutu, kada je po mišljenju glavnog sudije Zorana Širokog, Stokić u svom šesnaestercu oborio Ratkovića. Centarfor Đorđević je bio siguran izvođač za vođstvo Bačke od 1:0.

Posle toga se stvorila nervoza kod igrača i u jednoj gužvi u 20. minutu mladi Križan je nesmotreno postupio udarivši gostujućeg igrača bez lopte za šta je zaradio isključenje. Može se reći da je utakmica već tada bila odlučena. Zemun je pokušavao nešto, ali sve su to bili bezopasni napadi. Jedini put kada su koliko toliko ugrozili goste zbio se u 29. minutu. Njamculović je iz slobodnog udarca sa oko 20 metara pogodio spoljni deo mreže.

U 34. minutu Aleksić dugom loptom pronalazi strelca jedinog gola Đorđevića, a ovaj neometano šutira sa par metara, međutim Krunić brani. To je bilo sve što je viđeno u prvih 45 minuta, igra sa puno duela, uzbuđenja, kartona i svega što fudbal može da nam pruži.
Nastavak utakmice je pripao gostima, a Đorđević na dodavanje Žakule ne koristi idealnu priliku u 48. minutu. Ponovo je kao pobednik izašao Krunić bravuroznom intervencijom. Rezervista Velemir je u 68. minutu loptu povukao sa centra i kada je došao na desetak metara od gola opalio po njoj, ponovo je Krunić bio siguran. Škorić je tri minuta kasnije snažno šutirao sa oko 25 metara, ovog puta stativa je spasla gol domaćih.

Odluka pada u 74. minutu, Žakula na asistenciju Đorđevića šalje loptu u sam donji desni ugao nemoćnog vratara Zemuna, za sigurno vođstvo i pobedu od 2:0. Zemun je u poslednjem minutu mogao da postigne počasni pogodak, kada Đalović na petercu pronalazi Pantića, ali njegov udarac glavom, brani Milojević.

Sasvim zaslužena pobeda gostiju, mada se mora istaći da su 70 minuta imali igrača više. Sledeće subote im u goste dolaze Piroćanci i eventualnom pobedom bi overili ulazak u Super ligu.

ZEMUN - OFK BAČKA 0:2 (0:1)

STADION: Gradski stadion Zemun. GLEDALACA: 400. GL.SUDIJA: Široki Zoran. POM.SUDIJE: Minić Srđan i Stanojević Goran. STRELCI: Đorđević 15.min (k.u.) i Žakula 74.min (Bačka). ŽUTI KARTONI: Petrović, Mijailović i Đalović (Zemun), Ratković i Milojević (Bačka). CRVENI KARTON: Križan 20.min (Zemun).
ZEMUN: Krunić, Križan, Ristović (Pantić), Vasiljević, Njamculović (Kastratović)(Avrić), Petrović (Pavlović), Kiso, Crnomut, Stokić, Mijailović, Đalović.
OFK BAČKA: Milojević, Tomović, Lukić, Pantić, Škorić, Ratković (Velemir), Jovanović, Aleksić, Žakula (Zličić), Đorđević, Dragačević.