Dan kada nije priznata Lampardova čarolija

Frenk Lampard

Njemci su više od četiri decenije čekali da se osvete Englezima za finale iz 1966. godine i čuveni “gol” Harsta za pobjedu Gordog Albiona. Nije duel na Mundijalu u Južnoj Africi 2010. godine imao isti značaj kao taj, ali je svakako bio bitan korak “pancera” prema tituli vicešampiona sveta.

Meč su obilježili Urugvajac Larionda i njegov pomoćnik, koji nisu videli očigledan gol Frenka Lamparda u 38. minutu. To se dogodilo samo minut nakon pogotka Apsona za smanjenje vođstva Njemaca na 2:1.

Lampard je sa ivice šesnaesterca u padu sjajno šutirao i savladao Nojera, a lopta se od prečke odbila o zemlju, a zatim i izašla iz gola. Bilo je očigledno da je lopta cijelim obimom prešla gol-liniju, ali to urugvajska sudijska trojka nije vidjela, i Englezi su grubo oštećeni.

Na kraju Njemačka je pobjedila rezultatom 4:1 i prošla u narednu rundu nokaut faze Svjetskog prvenstva.