Futsaleri iz oba Bečeja uspešni u minulom drugoligaškom kolu

Kapitan Stefan Korać bio je dvostruki strelac u Valjevu

"Pun pogodak" futsalera iz dva Bečeja! To bi u najkraćem bio „raport“ minulog 15. drugoligaškog kola. Novobečejska Tisa je u petak pobedila poslednjeplasirani Radnički 2010 izNiša rezultatom 11:6, a Bečejci su u ponedeljak uveče savladali RB u Valjevu sa 6:5. To su prvi bodovi Banaćana još od kraja novembra prošle godine, kad su savladali komšije s druge strane reke rezultatom 10:2. Bečejci su pobedom u Valjevu, koliko toliko, ispravili gubitak dva boda u minulom kolu pred svojim navijačima od Sopota i sada su poboljšali situaciju na tabeli, koja će biti stabilnija tek ako u narednom kolu kod kuće savladaju predposlednje Smederevo.

I dok se pobednik okršaja Tisa – Radnički 2010 unapred znao, samo je konačan rezultat bio nepoznanica, dotle se kraj Kolubare  vodila neizvesna borba, bukvalno, do poslednjeg zvuka sirene. Bečejci su bolje otvorili utakmicu i poveli golovima Koraća i Arvajia sa 2:0, ali se na odmor otišlo rezultatom 4:3 za Valjevce. Mada su Bečejci već posle pet minuta nastavka izjednačili, fomaćin je u 28. minutu ponovo poveo sa 5:4 i taj rezultat je bio do pedesetak sekundi pre kraja. Bečejci su zaigrali sa pet igrača u polju i isplatilo im se, jer je prvo Arđeljan izjednačio, a par sekundi pre kraja Golub je materijalizovao centaršut iz ugla i postavio konačnih 6:5 za momke sa Tise.

Treber Igor Šošo imao jena raspolaganju u Valjevu samo devetoricu igrača: LAZOVIĆ, GOLUB, KORAĆ, BODONJI, STANIĆ, Ćulum, Arđeljan, Sekulić, Arvaji. Bečejci u 16. koludočekuju, najverovatnije u ponedeljak, Smederevo, a Tisa gostuje uIvanjici i igra sa istoimenim liderom.