08.12.2019 V. Jankov

Završena polusezona Druge futsal lige Srbije

Futsaleri Ivanjice završili polusezonu na čelo drugoligaškog karavana - foto: V. Jankov

Futsalerima Ivanjice ostaće u lepom sećanju gostovanje u Novom Bečeju, jer su pobedom „izronili iz Tise“ na sam vrh tabele drugoligaškog karavana. A bilo je očekivano da se Tisa usami na mesto lidera do nastavka prvenstvene trke. Međutim, Banaćani su u dve odložene utakmice isto toliko puta izgubili i ispada da nisu ni trebali da odlažu utakmice. Propustili su Novobečejci priliku koja se ne ukazuje svaki dan. Ivanjičanima, očito, prija  gostovanje kraj Tise. Prvo su na desnoj obali u Bečeju igrali 2:2, a onda su na levoj obali pobedili rezultatom 7:3 i time najavili ozbiljnu kandidaturu za povratak u prvoligašku konkurenciju.

Od prvog minuta su gosti pokazali da se radi i ozbiljnoj ekipi, ali su do golova stigli tek u drugom delu prvog poluvremena. Uspeli su domaći pre odmora da smanje na 1:2. Neizvesnost oko rezultata trajala je do 27.minuta, kad je Tomić uspeo damanji na 2:3, a onda gosti za tri minuta postižu isto toliko golova i već u 30. minutu se naslućivao konačan pobednik.

Kad je Čičić u 36. minutu dobio javnu opomenu zbog starta, a onda zaradio i isključenje zbog prigovora, bilo je jasno da je nervoza bila ključni faktor zašto Novobečejci nisu pružili očekivano izdanje. A kad se tako igra, onda i sportska sreća okrene leđa.

Tisa - Ivanjica  3:7  (1:2)

Novi Bečej: Sportska dvorana SRC „Jedinstvo“. Gledalaca: 150. Sudije: Vladan Radulović i Predrag Lazarević (obojica iz Beograda). Strelci: Letić u 18, Tomić u 27, Tomčić u 33. minutu za Tisu, a Radonjić u 13, 22, 30, Vukašinoviću 14, 29, Milovanović u 28, Đ. Lišanini u 38. minutu za Ivanjicu. Žuti kartoni: Guberinić i Čičić (Tisa). Crveni karton: Čičić u 36. minutu (Tisa). Nagomilavanje prekršaja: Tisa 10(5+5), Ivanjica 7(4+3). Igrač utakmice: Darko Radonjić (Ivanjica)

Tisa: ĆURČIĆ, ČIČIĆ, LETIĆ, GUBERINIĆ, CELIN, Andrić, Tomčić, Zokić, Tomić, Erdeljan, Josimović, Popov, Vinović.

Ivanjica: Đ. LIŠANIN, NIKOLIĆ, RADONJIĆ, G. LIŠANIN, VUKAŠINOVIĆ, Jovanović, Kolaković, Stojković, Ivanović, Bojović, Milovanović.

Smederevo 3 : 4 Bečej
Metalac Kolorado 6 : 3 Sopot
Zufo 8 : 13 Banjica
Tisa 3 : 7 Ivanjica
Konjarnik 10 : 1 Radnički 2010
RB 5 : 4 SAS