Voša pobedila i Radnik

Fudbaleri Vojvodine pobedili su ekipu Radnika rezultatom 1:0 (0:0), u 19. kolu Super lige Srbije. Pred oko 500 gledalaca na „Karađorđu“, strelac jedinog gola bio je Petar Bojić u 61. minutu.

Radnik je prvu priliku imao već u prvom minutu, kada je dobar centaršut sa leve strane iskoristio Đorđević da uputi udarac glavom, ali je lopta prošla pored stative gola Vojvodine. Na drugoj strani, crveno-beli su do prednosti mogli u 20. minutu i to nakon dosuđenog jedanaesterca.

U šesnaestercu Radnika, Gemovića je faulirao Đorđević, a sudija Dragan Čolović dosudio je penal za Vošu. Najstrožu kaznu je izveo Veselinović, ali je Ivan Kostić odbranio njegov udarac, pa je rezultat ostao nepromenjen.

Na novu priliku se potom čekalo sve do sudijske nadoknade u prvom poluvremenu, kada je, nakon kornera za Radnik, Bojan Bojić imao priliku da dovede svoj tim u vođstvo, ali je sa desetak metara loptu poslao preko prečke gola Vojvodine.

Na drugoj strani, Voša je uzvratila u 59. minutu, kada je Stojković prošao po desnoj strani i odigrao pas do Vinsenta, koji je šutirao sa sedam-osam metara, ali je lopta pogodila spoljni deo mreže. Već u sledećem napadu, posle duplog pasa sa Vinsentom, u prilici je bio i Đuričin, ali je i nakon njegovog udarca lopta otišla van okvira gola. Međutim, u 61. minutu, crveno-beli su ipak došli do prednosti.

Ponovo je Stojković sa desne strane ušao u šesnaesterac i pred golom proigrao Zukića, koji je šutirao, golman Ivan Kostić je odbranio, ali se lopta potom odbila do Bojića, koji ju je sa dva metra lako prosledio u mrežu.

Od tog trenutka, igra se odvijala uglavnom na sredini terena, a lopta je češće bila u nogama fudbalera Vojvodine, koji su u još nekoliko navrata pokušali da ugroze gol Radnika, ali bez uspeha. Ipak, gol koji su postigli bio im je dovoljan da zabeleže četvrtu uzastopnu pobedu i zadrže drugo mesto na tabeli.

Vojvodina: Rockov – Stojković, Veselinović, Saničanin, Devetak – Drinčić, Topić – Nešković (od 46. Đuričin), P. Bojić, Gemović (od 82. Đurišić) – Vinsent (od 61. Zukić).

Radnik: I. Kostić – M. Kostić, Jokić, Marković (od 14. B. Bojić), Stevanović (od 55. Pavlović) – Đorđević, Dimitrić (od 76. Stamenković), Kričak, Stanisavljević – Tomić, Pavlov.

Mačva 2 : 1 Javor Matis
Partizan 2 : 3 Napredak
Inđija 1 : 0 Rad
Vojvodina 1 : 0 Radnik
Čukarički 2 : 1 TSC
Spartak ŽK 4 : 1 Proleter