Dejvis kup: Rusi nakon dubla izbacili Srbiju

Pobjedom ruskog dubla Hačanov/Rubljev protiv Đokovića i Troickog od 2:1 (6:4, 4:6, 7:6 (10:8))  plasirali su se u polufinale završnog turnira Dejvis kupa u Madridu

Na startu ovog četvrfinalnog duela zaigrali su Rubljev  i Krajinović i to je Rus riješio sa laganih 6:1, 6:2, da bi veoma brzo uzvratio Đoković trijumfom nad Hačanovim sa 6:3, 6:3. Pola sata kasnije na odlučujući meč izašli su Troicki/Đoković i Hačanov/Rubljev i bolje je srpski dubl otvorio susret pošto je imao brejk prednosti (3:1). Rusi su zatim zaigrali puno bolje i vezali su četiri gema i zatim osvojili taj dio igre sa 6:4. Slično je počeo i drugi set, ponovo je Srbija imala 3:1, ruski dubl je izjednačio na 4:4, a zatim su Novak i Viktor napravili još jedan brejk i izjednačili na 1:1 (6:4).  U trećem setu Rubljev i Hačanov su imali dvije brejk šanse u petom gemu, ali je srpski tim to odbranio. U taj-brejku je viđena prava drama, čak 11 mini-brejkova, Srbija je propustila tri meč lopte, od toga dvije na svoj servis, da bi Rusi iskoristili prvu i plasirali se u polufinale gdje ih čekaju Kanađani.