Sušičani po kiši do sedme pobede u sezoni

Fudbaleri Sušice uspeli su da postignu dva pogotka protiv čvrste ekipe iz Aranđelovca i osvoje bodove

U 15. kolu Srpske lige „Zapad“, ekipa Sušice je boljom igrom u drugom poluvremenu, golovima Đurđevića i Baroša, savladala Šumadiju iz Aranđelovca sa 2:0 (0:0) i učvrstila se u gornjem delu tabele.

Iako je kragujevački srpskoligaš nastupio bez dvojice ključnih igrača, kapitena Vladimira Božovića i napadača Predraga Živadinovića, zabeležio je važne bodove.

Susret je imao dva različita poluvremena. Napadački red Sušice, sa usamljenim Nenadom Đurđevićem u samom špicu, nije mogao u prvom poluvremenu ništa da učini. Igračima se ne može ništa zameriti na zalaganju i velikoj želji da dođu do pobede, ali se pokazalo da to nije bilo dovoljno da lakše savladaju slabije plasiranog protivnika iz donjeg dela tabele.

Aranđelovčani su se predstavili kao čvrsta ekipa sa sigurnom igrom na sredini terena, ali im je nedostajala završnica. U toku cele utakmice samo par puta su pripretili, ali nisu ozbiljnije ugrozili gol Mihaila Veličkovića. Međutim, prema igri koju je pokazala u prvom poluvremenu, ekipa Šumadije zaslužuje bolji plasman u odnosu na 16. mesto.

Fudbaleri Sušice su od početka krenuli napadački preko krilnih pozicija, ali nije bilo igrača koji bi uposlio najboljeg strelca Đurđevića u završnici. Na samom početku utakmice mladi bek Vladimir Maksimović je prošao po desnoj strani i šutirao u bliži ugao, ali je iskusni golman Aranđelovčana Marko Nićiforović uspeo loptu da izaci u korner.

U 12. minutu šansu da Sušicu dovede u vođstvo propustio je još jedan mladi igrač Strahinja Obradović, koji je sa sedam-osam metara šutirao pravo u protivničkog golmana. Pokušao je potom i Nikola Cvijović u dva navrata, ali nije mogao da iznenadi čuvara mreže gostiju.

Tek u finišu prvog poluvremena gosti iz Aranđelovca su se našli u prilici da jednu brzu akciju završe pogotkom, ali je golman Sušice izašao na vreme i odneo loptu ispred Ilije Milanovića, pa se na odmor otišlo bez pogodaka.

Od početka drugog poluvremena Sušičani su krenuli još ofanzivnije u želji da postignu gol i utakmicu uvedu u mirnije vode. U 52. minutu lepu priliku da se upiše u strelce imao je najbolji strelac Sušice Đurđević posle asistencije Cvijovića, ali je njegov udarac završio u rukama protivničkog golmana.

Na drugoj strani, malo je falilo da gosti brzi kontranapad pretvore u pogodak. Rezervista Šumadije Dragiša Stefanović dobro je šutirao iz blizine, ali je umesto mreže pogodio Cvijovića u glavu i lopta je izbijena iz kaznenog prostora domaćina. Isti igrač pokušao je desetak minuta kasnije još jednim prizemnim udarcem, ali je to bio lak zadatak za golmana Veličkovića.

Kada je iz gustog oblaka počela da pada obilna kiša, igrači Sušice su krenuli na sve ili ništa, i to im se isplatilo. Posle brze akcije preko leve strane, agilni Cvijović je ušao u kazneni prostor gostiju i nepropisno je zaustavljen od strane Nemanje Doderovića, tako da se sudija nije dvoumio da pokaže na belu tačku, iako su Aranđelovčani sa klupe bučno reagovali. Siguran sa 11 metara bio je Đurđević, koji je savladao Nićiforovića i domaći tim doveo do rezultatske prednosti. Bio je to i trinaesti pogodak najboljeg strelca Sušice u ovoj polusezoni, od kojih je najviše realizovao sa bele tačke.

Ubacivanjem odmornijeg Filipa Đurovića umesto mladog Obradovića, trener Miroslav Stakić je ubrzao napad svoje ekipe i težište igre prebacio na protivničku polovinu terena. Napadali su domaći i stvarali šanse, ali je odbrana Šumadije uporno.

Dva puta je bezuspešno pokušavao Đurović. Ipak, u samom finišu utakmice golman Aranđelovčana i drugi put je bio prinuđen da vadi loptu iz mreže, a u listu strelaca upisao se bek Goran Baroš, koji je otklonio sve nedoumice oko pobede Sušice. Bilo je to 88. minutu, kada je posle brze akcije preko leve strane lopta je došla da Đurđevića, koji je šutirao jako, a na kratko odbijenu loptu od golmana Nićiforovićanatrčao je bek Sušičana i pogodio nebranjeni deo mreže za 2:0.

Tako je kragujevački srpskoligaš teže nego što se očekivalo, ali zasluženo, zabeležio sedmu pobedu u ovoj sezoni.

SUŠICA – ŠUMADIJA (A)  2:0 (0:0)

KRAGUJEVAC
Stadion: FK Sušica.
Gledalaca: 200.
Sudija: Marko Ivković (Lajkovac).
Pomoćnici: Nemanja Jovanović Džajić (Ub), Milorad Jovanović (Ljig). Strelci: Đurđević iz jedanaesterca u 69. i Baroš u 88. minutu.
Žuti karton: Milanović (Šumadija).

SUŠICA: Veličković, Maksimović (od 46. S. Božović), Baroš, Dobrić, Jovović, Nedović, Đurđević (od 88. Stojanović), Cvijović, Obardović (od 73. F. Đurović), Đukić, Ljubisavljević.

ŠUMADIJA (A): Nićiforović,Jovanović, Radičević, Obradović (od 73. Radovanović), Desivojević, Radović, Juhik, Janković, Milanović, Arsenijević (od 46. Stefanović), Doderović.

Posle ove pobede Sušica je uvećala bodovni saldo na 23 boda, ali je zadržala osmo mesto na tabeli u konkurenciji 18 ekipa.

U narednom kolu kragujevački srpskoligaš gostuje ekipi Tutina.

Jedinstvo 0 : 1 Budućnost Krušik 2014
Loznica 1 : 0 RSK
Mačva 1929 3 : 0 Takovo
Sloga (P) 3 : 0 Mokra Gora
Sloga (K) 2 : 0 Tutin