Voždovac prikovao Mačvu na dno

Voždovac je večeras sigurnom igrom osvojio 3 nova boda i Mačvu prikovao na dno tabele. Posle početnog ispitivanja snaga, Zličić i Hajdin su u 20. minutu odigrali dupli pas, a ovaj potonji sa ivice kaznenog prostora šutira neprecizno za koji santimetar. Već u sledećem napadu gosti uzvraćaju kada Marinković sa desetak metara pogađa prečku.
Igrao se 25. minut kada domaći igrač Stojčev biva neprecizan sa petnaestak metara. Međutim samo 2 minuta kasnije Voždovac dolazi u vođstvo. Stanisavljević je sjajno na petercu pronašao Devića, a ovaj glavom loptu prosledio u gol.
Mačva je u 33. minutu preko Markovića ugrozila gol Voždovca, kada je prodro po boku, a vratar Marko Ilić padom u noge ga je osujetio da poravna rezultat. Poslednju priliku u prvom poluvremenu je propustila desetka Voždovca Nišić u 45. minutu, šutiravši sa ivice kaznenog malo iznad prečke.
U drugom poluvremenu se ništa nije dešavalo do 62. minuta kada je Stojčev uposlio Devića, a ovaj sa par metara nije uspeo da savlada gostujućeg vratara Puletića. Koji minut kasnije na drugoj strani sa 20 metara Adamović šalje projektil, koji santimetar neprecizno. To je ujedno bio jedini put da je Mačva ugrozila domaći gol u drugom poluvremenu.
Kako se bližio kraj Voždovac je stezao obruč oko gola gostiju i Zličić u 79. minutu lepo šutira, ali se isprečila stativa. Overa pobede je stigla u 86. minutu, kada na još jednu asistenciju Stanisavljevića, Hajdin sa 12-13 metara loptu poslao u gol, za konačnih 2:0.

VOŽDOVAC - MAČVA 2:0 (1:0)

STADION: FK Voždovac. GLEDALACA: 800. GL.SUDIJA: Gajdobranski Nemanja. POM.SUDIJE: Beljin Goran i Živin Svetozar. STRELCI: Dević 27.min i Hajdin 86. min (Voždovac). ŽUTI KARTONI: Nikolić (Voždovac), Ivić i Jovanović (Mačva).
VOŽDOVAC: Ilić, Cvetković, Stojčev (Mašović), Nišić, Zličić (Purtić), Lasickas, Stanisavljević, Dević (Gjorgjievski), Mikić, Nikolić, Hajdin.
MAČVA: Puletić, Ivić (Kovačević), Jovanović, Jeftić, Marić, Marković, Šušnjar (Vujasin), Mijailović, Adamović, Stevanović (Ilić), Marinković.

Javor Matis 3 : 2 TSC
Proleter 2 : 1 Radnik
Crvena zvezda 3 : 1 Rad
Radnički (N) 4 : 1 Napredak
Voždovac 2 : 0 Mačva
Mladost 1 : 0 Partizan