Bečejci u finišu slomili otpor Valjevaca

Bečejac Srđan Golub i kapiten Valjevaca Nikola ranisavljević u duelu kraj Tise

Dugo su Bečejci lomili uporne Valjevce i na kraju ih slomili. Odluka o pobedniku pala je u samom finišu, ali valja istaći da je momke sa Kolubare kod rezultata 3:1 napustila i sportska sreća, jer je Krstić umesto mreže uzdrmao prečku, a Ristović stativu. Isto tako, ne treba izgubiti iz vida da je njihov čuvar mreže Višić, pogotovo u prvom poluvremenu, branio izvanredno i zasluženo mu pripada epitet igrača utakmice. Valja dodati i to da je Arvai, odmah posle vođstva domaćina od 2:1, imao priliku iz kaznenog udarca sa 10 metara, ali je šutirao preko gola.

Posle dugog ispitivanja i dobrih odbrana golmana, Dražen Arvai je u 17. minutu odlično izveo slobodan udarac sa desetak metara i našeo lopti put do mreže. Brzo su gosti u nastavku anulirali minimalno vođstvo domaćina. U 24. minutu su izveli brzu kontru, koju je materijalizovao Vladimir Krstić. Četiri minuta kasnije Vitorović se našao u prilici da ponovo izjednači, ali je iskusni Vadaski izašao kao pobednik. Do novog vođstva Bečejci su stigli u 34.minutu. Stanić je izvrsno prošao po desnoj strani i centrirao pred gol gostiju, sve je pratio kapiten Mita Kobiljski i sproveo je loptu u mrežu. Posle toga gosti su, uglavnom, igrali bez golmana, ali brojčanu prednost u polju nisu materijalizovali. Konačan rezultat postavio je Stefan Korać u 36. minutukad se, posle uspelog solo prodora, ušetao s loptom u prazan gol.

Novom pobedom, trijumf Bečejaca nedelju dana ranije u Sopotu je dobio na težini i sad sa većim samopouzdanjem nastavljaju trku u drugoligaškom karavanu.

Bečej 2003 - RB   3:1 (1:0)

Bečej: Sportska dvorana OSC „Đorđe Predin Badža“. Gledalaca: 150. SudijeNojan Burojević (Čačak), Dušan Arsović (Gornji Milanovac). Strelci: 1:0 Arvai u17,1:1, Krstić u 24,2:1 Koboljski u 34, 3:1 Korać u 36. minutu. Žuti karton: Prokić URB). Nagomilavanje prekršaja: Bečej 2003 6(4+2), RB 10 (4+6)

Bečej 2003: VADASKI (10 odbrana) 7, DRAŽIĆ 7,5, KORAĆ 8, STANIĆ 7, GOLUB 7, Ćulum 7, Arđelan 7, Kobiljski 7, Arvai 7,5, Vorgučin 7, Novakov -.

RB: VIŠIĆ (18 odbrana) 8, RANISAVLJEVIĆ 7,5, PERIŠIĆ 6, PETROVIĆ  6,5, KRSTIĆ 7,5, Simić 6, Ljubojević -, Ilić 6,5, Prokić 6,5, Vitorović 7, Ristović 7, Ranković 6, Kovačić 6.

Bečej 3 : 1 RB
SAS 7 : 0 Konjarnik
Radnički 2010 3 : 2 Tisa
Ivanjica 4 : 3 Zufo
Banjica 9 : 3 Metalac Kolorado
Sopot 2 : 5 Smederevo