Poraz Loznice na startu

Rukometaši Loznice na startu prvenstva Prve rukometne lige Centar, poraženi su na svom terenu od ekipe PKB sa 15:26.

Podmlađeni domaći sastav se dobro nosio sa iskusnim i kvalitetnim rivalom u dve trećine meča, da bi posustao u završnici.

Gosti iz Padinske Skele vodili su od početka meča, a Lozničani su u prvom poluvremenu uspevali da održavaju minimalni zaostatak od dva ili tri gola. Na odmor se otišlo sa dva gola prednosti za PKB.

Domaći su u prvih desetak minuta drugog poluvremena dodatno podigli svoj nivo igre, uspeli da u dva navrata dođu do izjednačenja (10:10 u 32 i 11:11 u 36 minutu). Međutim nisu imali snage za konačan preokret, pa su gosti u nastavku  rutinskom igrom povećavali prednost i stigli do zaslužene pobede.

Najefikasniji u Loznici bio je kapiten Uroš Stević sa šest pogodaka. Uroš Jakovljević dodao je tri, a po dva puta su se upisali Matija Lakić i Radovan Mićanović. Po jedan gol postigli su Branislav Medić i Lazar Vučetić.

U pobedničkoj ekipi Uroš Marić i Lazar Savić postigli su po sedam golova. Nikola Vidaković postigao je četiri a Nemanja Velebit tri pogotka. Dva je postigao Đorđe Lukić a po jedan Branislav Trikić i Boris Ilić.

Sekretar MRK Loznica Slađana Vučić Lakićević istakla je posle meča da su i pored svega zadovoljni premijernim izdanjem domaće ekipe.

"Videla se velika želja, volja i borbenost, ali zbog mladosti i neiskustva nije se moglo više. Naravno, želeli smo pobedu, ali biće prilike za bolju igru i pozitivan rezultat. Momci moraju samo još napornije da  treniraju", poručila je ona.

Nakon ispadanja iz Super B lige, Loznica je u novo prvenstvo Prvoj lige Centar, ušla sa znatno podmađenim sastavom u kojoj su čak sedmorica igrača rođenih 2003. i 2004. godine.

U drugom kolu naredne nedelje, Loznica gostuje u Obrenovcu, gde će se sastati sa Radničkim.

MRK Loznica - PKB 15:26 (8:10)

Dvorana: Lagator. Gledalaca: 100. Sudije: Bojan Jevremović, Vukašin Radosavljević (Valjevo).

Sedmerci:  Loznica 3(1), PKB 2(1). Isključenja: Loznica 6, PKB 4 minuta.

Loznica: Gajić K., Gajić V., Nikić N., Lakić M. 2, Grubačić V., Stević U. 6 (1), Lakićević M., Lakić M., Jakovljević U. 3, Mijić V., Vukosavljević M., Ristić L., Mićanović R. 2, Medić B. 1, Vučetić L. 1 i Stanić T.

PKB: Lukić I., Bajčetić S., Marić U. 7, Solujić S. 1, Tomić V., Kranjc M., Savić L. 7, Lukić Đ. 2, Trikić B. 1, Velebit N. 3, Vidaković N. 4 (1), Todorović P. i Ilić B. 1.

Semafor: 0:3 (7), 2:4(14), 8:10(30), 11:11 (36), 12:18(46), 15:26 (60).