Srpski odbojkaši posle drame u polufinalu EP

Muška odbojkaška reprezentacija Srbije savladala je selekciju Ukrajine sa 3:2 (21:25, 25:23, 25:22, 19:25, 15:9) i plasirala se u polufinale Evropskog prvenstva u Antverpenu.

Posle iznenađenja protiv domaćina Belgije, Ukrajinci su veoma motivisano krenuli u ovaj meč. Obe ekipe su se smjenjivale u vođstvu, a Srbija je imala prednost od 20:18. Od tog trenutka protivnik je osvojio sedam, a srpski tim samo jedan poen i tako je prvi set otišao Ukrajincima 25:21.

Tokom celog drugog seta Ukrajina je imala prednost, u jednom trenutku i 21:17, kada se pokrenuo tim Slobodana Kovača i napravio seriju 8:2 za izjednačenje u setovima (25:23). Treći set je u potpunosti pripao odbojkašima Srbije, nijednog trenutka protivnik nije vodio i taj deo je osvojen rezultatom 25:22.

Naredni period igre imali su Ukrajinci kontrolu, u pojedinim trenucima srpski tim je propustio par prilika da smanji na -2, što su protivnici kaznili i otišli su na velikih +6 i sa 25:19 odveli su meč u peti set.  Uroš Kovačević sjajno otvara set i donosi svom timu +4. Zaigrali su srpski odbojkaši najbolje kad je bilo najpotrebnije, sjajan blok, igra u polju, protivnika je stao servis i sa 15:9 se stiglo do pobede.

Najefikasniji na meču bio je Atanasijević sa 24 poena, Kovačević je osvojio 21, Petrić 12, na drugoj strani Tomin 18,  Vietski 17, Semenjuk 12 poen. U polufinalu  Srbija će igrati u Parizu igrati protiv Francuske koja je sa 3:0, dok se u drugom polufinalu u Ljubljani sastaju Slovenija i Poljska.