Bajern jači od hrabre Zvezde

Fudbaleri Crvene zvezde porazom su otvorili grupnu fazu Lige Šampiona. Oni su poraženi kod Bajerna sa 3-0.

Zvezda se dobro branila. Prvi ozbiljniji pokušaj Bajern je imao u 14. minuti preko Kutinja ali je Borjan odbranio. Imala je Zvezda šansu preko Pavkova kojeg je iznenadila lopta. U 21. minuti sjajno je šutirao Kutinjo ali je Zvezda imala sreće. U 26. minuti Zvezda je imala kontru, Žander je šutirao ali lopta pogađa spoljni dio mreže. U 35. minuti Perišić je probio po boku pored Gobeljića a Koman se ubacio Žanderu iza leđa i pogodio za 1-0. U nadoknadi prvog poluvremena šutirali su Levandovski i Toliso ali je Borjan oba puta odbranio.

U 53. minuti Bajern je imao prvu pravu šansu u nastavku ali je Toliso pogodio stativu. Tri minuta kasnije udarac Perišića brani Borjan. Dva minuta kasnije griješi Milunović ali Borjan sjajno brani udarac Levandovskog.. U 61. minuti Zvezda je zaprijetila ali je Žander neprecizno šutirao. U 65. minuti Perišić pogađa prečku a Levandovski promašuje nakon što mu se lopta odbila.  Marin je sjajno šutirao u 78. minuti ali je Bajern imao mnogo sreće. U 80. minuti Gobeljić pravi veliku grešku a Levandovski to kažnjava i pogađa za 2-0. Do kraja susreta pogodak je postigao i Miler za konačnih 3-0.

Zvezda u drugom kolu dočekuje Olimpijakos prvog oktobra.