Gučevo lako i ubedljivo na startu

Gučevo 1929 zabeležilo je ubedljiv trijumf od 5:0 nad ekipom Jezero iz Amajića, na startu prvenstva Međuopštinske lige "Jadar".
Sa ovom pobedom, tim iz Banje Koviljače najavio je visoke ambicije i u novom višem rangu, nakon što je protekle sezone trijumfovao u Opštinskoj ligi Loznice.

Posebno je bio raspoložen, trostruki strelac Branko Borić, koji je ovog leta stigao u Banju Koviljaču iz ekipe "Milan Orlić". Trener Gučeva Vladimir Popović zadovoljan njegovom igrom rekao nam je da je Borić prošle godine bio najbolji igrač Međuopštinske lige "Jadar" i da je zahvaljujući njegovim dobrim igrama i golovima, klub iz Novog Sela izborio plasman u Okružnu ligu.
Gosti iz Amajića su bili korektni, borbeni ali nisu mogli ravnopravno da se suprostave kvalitetnijem domaćem timu.
Prvo poluvreme završeno je minimalnim vođstvom Gučeva, golom koji je postigao Borić. Potom su rešetali mrežu gostiju Borić u dva navrata, te Trifunović i Petrović.

Senku na dobru igru i visoku pobedu Gučeva, bacila je povreda petne kosti  kapitena Vladimira Tomanovića.  Pre početka utakmice, minutom ćutanja odata je počast nedavno preminulom Andriji Ristiću, nekadašnjem istaknutom fudbaleru i treneru Gučeva. Trener Popović izjavio je da je zadovoljan startnim izdanjem svojih izabranika, koje nagoveštava dobre rezultate i u novoj sezoni.

"Bila je to rutinski odrađena utakmica u kojoj su moji igrači, prikazali zavidan kvalitet i zalaganje. Očekujem da nastavimo sa dobrim igrama i u sledećim utakmicama", poručio je Popović koji je ovog leta, zamenio dosadašnjeg uspešnog trenera Vladimira Negovanovića. Popović je rekao da ga hrabri što se navijači polako vraćaju na tribine, u godini kada se slavi devet decenija igranja fudbala u Banji Koviljači.

Stadion Gučeva u Banji Koviljači. Gledalaca: 100. Strelci: Borić u 38., 47. i 73. minutu, Trifunović u 54. i Petrović u 80. minutu za Gučevo. Sudija: Čedomir Radić (Loznica). Pomoćne sudije: Ivana Vojnović (Runjani), Nikola Vagurić (Loznica).

Gučevo 1929: M. Mišić., J. Mišić, Matić, Trifunović, Mitrović, Petrović, Lečić, Simić, Borić, Tomanović, Milutinović. Igrali još: Komarčević, Savić, Jezdić, Purtić i Vlastelica.
Jezero: Ilić, Despotović, V. Erić, Radović, S. Nikolić, N. Erić, M Božić., A. Božić, Ž. Nikolić, Marković, Ni. Božić. Igrao još Ne. Božić.

Jadar 1961 6 : 0 Velika Reka
Borac 4 : 2 Jedinstvo (ZA)
Antimon 1 : 1 Hajduk
Gučevo 1929 5 : 0 Jezero
Studenac 3 : 1 Prva Iskra
Sloga 6 : 3 7. Juli