Mačva poražena od ekipe Napretka

U utakmici 05.kola Super lige Srbije, šabačka Mačva je poražena na svom terenu od kruševačkog Napretka rezultatom 0:1 (0:0). Jedini pogodak na meču postigao je Pavićević u 71. minutu.

Darko Tešović: „Čestitam Napretku na zasluženoj pobedi. Izuzetno veliki pritisak za moje igrače koji nismo uspeli da anuliramo. Kako je fudbal kolektivna igra, tako je i individualna i igrači svoje situacije situacije u glavi mraju individualno i da rešavaju. Mi smo pokušali na sve moguće načine da ih razmrdamo ove nedelje, to je donekle uspelo i ne bih da sad žalimo za dva-tri udarca u prvom poluvremenu, koji su bili vrlo nezgodni i koje je golman odbranio, što nije ni čudo, jer protiv nas golmani brane kao nikada u karijeri. S druge strane imali smo neverovatna broj kornera i skraćenih faulova, nijedan nismo uspeli da rešimo, a vežbali smo ih i imamo dobre izvođače tih faulova. To je jedan izuzetno težak period u Mačvi, težak za mene kao trenera jer verujem u ove momke, znam da mogu mnogo više, jednostavno ne ide. Život ne staje sa ovom utakmicom, rekao sam sad igračima da ne mogu oni da prestanu da igraju fudbal zato što su izgubili meč i zato što su poslednji, naprotiv moraju da rade još jače i da se svi zajedno izvučemo iz ove situacije, koja je psihološki izuzetno teška.“

Predrag Rogan: „Za mene ovo je treća sreća. Ovo je treće gostovanje u Šapcu i konačno pobeda. Smatram da smo sasvim zasluženo pobedili i kao što sam rekao u najavi utakmice, psihološki momenat će pobediti. Mačva je očigledno bila pod rezultatskim pritiskom i velikim imperativom pobede. Mi smo malo povratili poljuljano samopouzdanje dobrom utakmicom protiv Partizana i na krilima tog meča do ovog rezultata smo došli u Šabac sa velikim samopouzdanjem. Prvo poluvreme smo igrali malo stidljivo sa naše strane, drugi deo igre maksimalna kontrola. Mislim da Mačva nije imala ozbiljniju situaciju i da smo sasvim dovoljno pretili iz jedne tranzicione igre. Uspeli smo da savladamo golmana Mačve i da  sasvim zasluženo zabeležimo pobedu. Međutim ostaje gorak utisak, skupo smo platili pobedu jer je strelcu Pavićeviću otišlo koleno, zbog čega mu sledi duža pauza, kao i levom beku Ćukoviću. To je sastavni deo našeg posla, na to smo navikli. Ima još puno da se igra, ovo je jedan maraton, prvenstvo je tek počelo.“

Mačva: Puletić (g), Jevtić, Marić, Ašćerić (Šušnjar od 62.min), Vujasin, Mijailović, Ristivojević, Adamović (k), Kovačević, Đoković (Stevanović od 84.min), Milosavljević (M. Jeremić od 57.min). Žuti kartoni: Adamović 39, Kovačević 45, Ristivojević 60, Vujasin 65.min.

Napredak: Milošević (g), Milovanović, Ožegović, Eskić (Obradović od 90.min), Ivanović, Bjeloš, Zec, Spremo, Pajović, Pavićević (Regis od 74.min) i Ćuković (Aksentijević od 65.min). Žuti kartoni: Milovanović 27, Ožegović 40, Eskić 80, Milošević 90.min.

U narednom, 06. kolu Linglong Super lige Srbije, fudbaleri Mačve gostuju beogradskom Radu.