Pl: Junajted rasturio Čelsija

Fudbaleri Mančester Junajteda savladali su Čelsi sa 4-0 u derbiju prvog kola Premijer lige.

Čelsi je sjajno otvorio meč i u četvrtoj minuti Abraham je pogodio stativu. U osmoj minuti uzvratio je Junajted ali je Marsijal slabo šutira iz odlične prilike. Imao je Čelsi dobru šansu preko Maunta ali nisu poveli. U 17. minuti Zuma pravi penal nakon velike greške. Siguran sa 11 metara bio je Rašford za 1-0. Do kraja prvog polvremena Čelsi je bio bolji. Pokušavali su preko Pedra, Barklija i Žoržinja ali je ostalo 1-0.

Čelsi je i u nastavku bio opasan. Prijetili su preko Emersona i pokušavali doći do izjednačenja. Međutim, propuštene prilike došle su na naplatu. Junajted je sredinom drugog poluvremena u nešto više od minut, dao dva gola. Strijelci su bili Marsijal i Rašford za velikih 3-0. Do kraja susreta Junajted je dao i četvti a strijelac je bio Džejms.