13.11.2011 A. Daišević

PLS: Sloga - Radnički (S) 2:0

Sloga je rutinski stigla do novog trijumfa protiv anemičnih Somboraca od kojih se više očekivalo. Izdanje Sloge u prvih 45 minuta je najbolje što je ova ekipa pružila ove jeseni. Somborci nisu znali šta ih je snašlo, pogotovo od 28. minuta kada je zasluženo drugi žuti, odnosno crveni karton dobio Vejnović. U 13. minutu Janićijević posle solo akcije odlično šutirao sa 167 metara za malo pred gola. Samo minut kasnije odlična prilika za Gobeljića, ali je Žakula odbranio njegov udarac. U 19. minutu odlična akcija Drinića i Janićijevića, lopta je prošetala kroz kazneni prostor gostiju, odbila se do Đorđa Đorđevića koji snažnim šutem loptu šanje pod prečku nemoćnog Žakule - 1-0. Đorđević je imao odličnu priliku i u 26. minutu, ali je poslao loptu pored gola gostiju. Somborci su jedini šut šutirali prema golu Sloge u 32. minutu, pokušao je Tešanović, ali pored gola. U 35. minutu sve je bilo odlučeno. Filigranska akcija Sloge, lopta dolazi do Antonijevića koji iskosa sa desne strane šalje loptu u suprotan ugao nemoćnog Žakule - 2-0. Strelac drugog gola za Slogu imao je odličnu priliku u 40. minutu, ali je iz povoljne pozicije šutirao preko gola gostiju.
U drugih 45 minuta opao je tempo igre, gosti su bili nemoćni da bilo šta urade, dok su "beli" mudro čuvali loptu i i pokušavali da izrade akciju za još neki pogodak. U 48. minutu Janićijević je imao odličnu šansu, ali je "bubamaru" poslao preko gola. Vredno je zabeležiti pokušaj Đorđevića u 77. minutu kada je lopta prohujala pored rašlji već savladanog Žakule. Drinić je u 83. minutu, posle barzilske kacije sa Dmitrovićem, lobovao vratara Radničkog, ali je loptu sa gol linije u korner izbacio Dabić. Sloga je postigla još jedan gol (Gobeljić) i pogodila stativu (Drinić) gola Somboraca, ali je u obe situacije signaliziran ofsajd od strane slabog Jovanovića iz Niša, što je izauvalo smeh i žestoke proteste malobrojne kraljevačke publike.

Gradski stadion  - Gledalaca: 300.  Sudija: Dalibor Manojlović (Knjaževac).  Pomoćne sudije: Miloš Marković (Blace)  i Bojan Jovanović (Niš) .  Strelci: Đorđević u 19. i Antonijević u 35. Minutu.  Žuti kartoni: Radosavljević (Sloga), Vejnović (Radnički).  Crveni karton: Vejnović (Radnički) u 28. Minutu. Igrač utakmice: Dejan Radosavljević (Sloga).

SLOGA: Božović, Mladenović, Milovanović, Miletić, Radosavljević  (od 90. minuta Rovčanin), Dmitrović, Gobeljić, Antonijević  (od 82. minuta Anđelković), Drinić (od 88. minuta Đurović), Janićijević, Đorđević.
RADNIČKI (S): Žakula, Veselinović, Đulić  (od 76. minuta Petreš), Vejnović, Dabić, Tomanović, Zelić, Marjanović  (od 70. minuta Bojić), Belić, Resanović, Tešanović (od 70. minuta Tanasić).