Korićani pobedom overili titulu i prvi plasman u zonu

Ekipa Korićana u narednoj sezoni takmičiće se u višem rangu Šumadijsko-raškoj zoni

Duel u Vašarištu protekao je u dominaciji fudbalera Korićana nad ekipom Jadrana, koja će se od naredne sezone takmičiti u nižem rangu Drugoj gradskoj ligi. Bio je to susret u kojem je domaćin pokušao da parira lideru na tabeli, baš kao i jesenas u Korićanima, kada je rezultat bio 1:1. Igrači Jadrana nedovoljno pripremljeni izdržali su napade gostiju više od pola sata, ali su pali u igri u drugom poluvremenu, kada su  primili još tri gola.

Fudbaleri Korićana, među kojima je najaktivniji bio ofanzivni bek Bojan Stevović sa dva pogotka, ubedljivo su slavili. U 35. minutu ovaj igrač je otvorio seriju pogodaka nakon solo prodora po desnoj strani i preciznog udarca za 1:0, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Posle odmora gosti iz Korićana su „povećali gas“ i ofanzivnijom igrom sve češće pretili domaćinu, koji nije imao snage da se suprostavi fizički i tehnički bolje pripremljenim izabranicima trenera Kenića. I pored toga što je lider na tabeli nastupio bez golmana Vranića zbog zauzetosti, čiju je ulogu preuzeo igrač Đoković, kao i Stanišića i Jevtovića, Jadran nije uspeo da postigne pogodak, već je samo jednom uzdrmao stativu

U 47. minutu bilo je 2:0 za Korićane. Stevović je odigrao pas igru sa Bogdanovićem i povratnu loptu dobacio je do rezerviste Gemaljevića, koji je pogotkom uspešno završio akciju.

Na 3:0 povisio je Obradović u 74. minutu, kome su u realizaciji pomogli Đusić i Stevović. Samo dva minuta kasnije, posle duplog pasa sa ObradovićemStevović je svojim drugim pogotkom krunisao nadmoćniju igru svoje ekipe i postavio konačan rezultat 4:0 za lidera na tabeli.

Tako su fudbaleri Korićana pobedom u gostima, koja je mogla da bude i ubedljivija, završili ovu sezonu, upravo onako kako su starovali protiv Borca iz Drenovca u avgustu prošle godine pred svojim navijačima, iako su u ovu sezonu ušli sa skromnijim ambicijama. To nam je potvdio i Žarko Biorac, sportski direktor i „alfa i omega“ Korićana.

– Na početku sezone smo formirali pojačani tim, jer smo znali da zbog smanjenja lige ispada više klubova, a mi smo želeli da ostanemo u Prvoj gradskoj ligi. Ekipa je selektirana još u julu prošle godine pod rukovodstvom trenera Novakovića, čiju je ulogu uspešno nastavio Kenjić. Od 6. kola preuzeli smo čelnu pozciju i nismo je ispustili do kraja sezone. Tako smo ostvarili najveći uspeh kluba, koji se pod ovim imenom takmiči deset godina. Inače, prvi  klub u Korićanima osnovan je 1932 godine pod imenom Soko, menjao je naziv u Proleter, a imao je i prekid u radu od osam godina – rekao je za KG Sport.info direktor Biorac.

U višem rangu Korićane očekuju i mnogo veće obaveze, kako u finansiranju, tako i u poboljšnju infrastrukture.

– Ovaj uspeh je plod marljivog rada i odricanja, kako igrača, tako i uprave kluba. Međutim, imamo obavezu da poboljšamo ogradu igrališta i stvorimo bolje uslove za funkcionisanje kluba. U tome nam je potrebna pomoć privrednih organizacija, grada i Mesne zajednice, kao i Fudbalskog saveza grada Kragujevca.

Za novu sezonu moraćemo da osvežimo ekipu sa tri-četiri kvalitena igrača, ali nam je cilj da zadržimo kostur tima, koji je ostvario ovaj veliki uspeh i plasman u Šumadijsko-rašku zonu –  ocenio je Žarko Biorac.

Uručivanje pehara FSGKG za osvojeno prvo mesto obaviće se naredne nedelje, kada će se organizovati revijalna utakmica novog zonaša i veterana Korićana.

JADRAN – KORIĆANI 0:4 (0:1)

Igralište: SC „Jadran“ u Vašarištu.
Gledalaca: 50.
Sudija: Marija Jovanović.
Pomoćnici: Jovan Srećković, David Blagojević (svi iz Kragujevca).
Strelci: Stevović u 35. i 76, Gemaljević u 47. i Obradović u 74. minutu.
Žuti kartoni: Tanasijević, Luković, Ljubisavljević (Jadran)

JADRAN: Baraćević, Jović, Kurtić, Tanasijević, Alempijević, Ljubisavljević, Luković (od 72. Anđelković),  Stojev, Perović, Radojičić, Milić (od 27. Nikić).

KORIĆANI: Đoković, Stevović, Trajković, Kesić, V. Čpajak, Dogandžić, Srdić (od 78. Bogdanović), Stević, Đusić, Stanković (od 46. Gemaljević), Obradović.

U ostalim susretima poslednjeg kola 34. kola Prve gradske lige postignuti su sledeći rezultati: Mladost (P) – Šumadija 1934  2:4, Erdoglija 1934 – 21.oktobar 6:1, Srbija – Kutlovo 2:1, Budućnost (R) – Jedinstvo 3:1, Slavija – Sloga (D) 7:2, Sloboda (G) – Šumadinac 2:2, Borac (D) – Pobeda 3:1.

Korićani su sa 67 bodova, sedam više od drugoplasirane Budućnosti osvojili prvo mesto i plasirali se u viši rang, a Resničani će se boriti u baražu sa predstavnikom Raškog okruga za zonski stepen takmičenja. Iz lige ispadaju Slavija, Jadran, 21.oktobar i Erdoglija 1931, a u baraž ide Šumadija 1934 iz Drače sa trećeplasiranom ekipom iz Druge gradske lige Zastavom.

U Drugoj gradskoj ligi danas je odigrano poslednje 22. kolo. I pored poraza od Divostina 1:2, Maršić ovojio prvo mesto i sa Kolonijom, koja je pobedila Slogu iz Lužnica 2:0, plasirao se u Prvu gradsku ligu. Košutnjak je pobedio Seljaka iz Cvetojevca sa 3:1, a istim rezultatom Bratstvo iz Erdeča osvojilo je bodove protiv Žeželja, a Ćava je savladala Vinograde 2:1.  Iz lige ispadaju Seljak i Sloga iz Lužnica, a u baražu će igrati Ćava i drugoplasirani tim iz Treće gradske lige Azbest iz Stragara.

U Trećoj gradskoj ligi, u poslednjem 20. kolu Dobrača je pobedila Hajduka iz Jovanovca sa 2:1 i direktno ide u Drugu gradsku ligu. Zahvaljujući pobedi u Bukorovcu od 3:0, ekipa Azbesta je osvojila drugo mesto i stekla pravo da učestvuje u baražu za viši rang.

Mladost (P) 2 : 4 Šumadija 1934
Erdoglija 1931 6 : 1 21. oktobar
Srbija 2 : 1 Kutlovo
Budućnost 3 : 1 Jedinstvo
Slavija 7 : 2 Sloga (D)
Sloboda 2 : 2 Šumadinac (KG)
Borac (D) 3 : 1 Pobeda 1926
Jadran 0 : 4 Korićani