Surčinci preokretom do tri boda

Veoma lepa utakmica u Surčinu između dva tima koji su prebrinuli brige oko opstanka. Viđeno je pet golova, a moglo je još toliko. Prvo poluvreme je pripalo gostima sa Makiša, a drugo domaćinu koji je napravio rezultatski preokret.
Prvi udarac na gol i pogodak se desio u 7. minutu,a egzekutor je bio levokrilni napadač Lokomotive, Jovanović. Isti igrač se u 15. minutu našao sam pred golom, ali se spetljao i šansa je otišla u nepovrat.

Igrao se 20. minut kada je Ugrica šutirao iz povoljne pozicije, a golman Jedinstva se našao na pravom mestu. A onda Ugrica izvodi slobodan udarac sa oko 20 metara u 31. minutu i šalje teledirigovanu raketu na mesto gde se spajaju prečka i stativa, za 2:0.

Tu prestaje svaka aktivnost Lokomotive po pitanju protivničkog gola i igrači Jedinstva preuzimaju inicijativu i stvaraju šanse. Prvu priliku da smanji rezultat ima Filipović u 33. minutu, kada posle greške odbrambenog igrača gostiju, Markovića, šutira sa par metara, samo u stativu. Dva minuta kasnije pravi projektil na gol Lokomotive sa nekih 25 metara upućuje Popović, ali neprecizno za koji santimetar. Do poluvremena domaćin ipak smanjuje rezultat preko Rankovića, koji je glavom sproveo loptu u mrežu. Rezultatom 2:1 za goste iz Makiša se otišlo na zasluženi odmor.

Samo 5 minuta u drugom poluvremenu je trebalo Surčincima da se nađu u povoljnoj šansi. Đušić je neometan sa 5 metara poslao loptu pravo u golmana Obadala. To što half nije iskoristio, jeste u 56. minutu centarfor Ranković svojim drugim golom danas, za izjednačenje.

U međuvremenu je dobru šansu imao u 52. minutu, danas najopasniji gostujući igrač Jovanović, ali je nije iskoristio. Svoju priliku za pogodak nije propustio Petrović u 68. minutu na nesebično dodavanje najboljeg igrača utakmice, Marka Ranković. Bio je to potpuni preokret za 3:2. Do kraja utakmice je viđena još jedna prilika od strane gostujućih igrača, međutim Kuzmanović je sa 7-8 metara šutirao visoko preko gola. Najslabija karika na današnjoj utakmici je bila glavni sudija Mickoska jasmina, koja se slabo kretala i donela niz pogrešnih odluka sa velike udaljenosti, koje na sreću nisu uticale na rezultat utakmice.

JEDINSTVO - LOKOMOTIVA 3:2 (1:2)

STADION: FK Jedinstvo. GLEDALACA: 250. GL.SUDIJA: Mickoska Jasmina. POM.SUDIJE: Jovčić Jovan i Penčić Milan. STRELCI: Ranković 39. i 56.min i Petrović 68.min (Jedinstvo), Jovanović 7.min i Ugrica 31.min (Lokomotiva). ŽUTI KARTON: Bajčić (Lokomotiva).

JEDINSTVO: Prodanović, Stamenković, Đorđević, Filipović (Stojanović), Đušić (M.Kovačević), Stupar, Petrović, Popović, Ranković, Živanović, D.Kovačević (Milovanović).
LOKOMOTIVA: Obadal, Marković, Trajković, Poledica, Bajčić, Stojanov, Maljković (Nikolić), Galić, Kuzmanović, Ugrica (Ilijev), Jovanović (Dragićević).

Radnički (NB) 1 : 1 Kolubara
BSK Borča 2 : 2 Brodarac
Radnički (O) 4 : 0 Crvena Zvezda
Grafičar 3 : 1 Zvezdara
IMT 2 : 2 GSP Polet Dorćol
Jedinstvo 3 : 2 Lokomotiva