Bačkogradištanci pobeđuju i u kupu

Marjanov u padu bio je permanentna opasnost po "mladostaše"

Bačkogradištanci nastavljaju uspešno da igraju na dva koloseka. U Subotičkoj ligi su lideri, a u kupu su dogurali do polufinala na teritoriji Vojvodine. Do novog uspeha stigli su  pobedom nad srpskoligašem iz Bačkog Jarka od 2:0, na koju niko nema šta da prigovori i to je najveći klupski uspeh u istoriji bačkogradištanskog fudbala dužoj od veka.

Od samog početka igrači trenera Lazara Dabižljevića su krenuli agresivno i Marjanov se u prvih dvadesetak minuta našao u tri poluprilike. Uzvratili su „mladostaši“ kontrom, ali je golman domaćih Milovanov sve pratio, istrčao i otklonio opasnost. U 22. minutu je Marjanov dobro ubacio iz ugla, a Nenad Kudrić za malo bio kratak da glavom loptu sprovede u mrežu. Tri minuta kasnije je Nenad Kudrić proigrao Marjanova, ovaj je vodio loptu desetak metara i onda opalio po njoj, ali je golman Lolić dobro reagovao i izbacio je van terena. U želji da ubaci pred gol iz slobodnog udarca iskosa sa desne strane, Stoisavljević je u 29.minutu pogodio prečku s gornje strane. A onda za šest minuta dva gola u mreži Jaračana.

Prvo je u 36. minutu Knežević katastrofalno pogrešio, lopta mu je prešla preko noge i stigla do Marjanova, koji je obišao istrčalog golmana i onda ubacio pred gol, gde je utrčao Nenad Kudrić i rutinski loptu sproveo u mrežu za 1:0. U 42. minutu je Nenad Kudrić dugom loptom proigrao Ikraševa, koji je u solo prodoru po levom boku obišaopar igrača i nesebično dodao loptu Marjanovu, koji je materijalizovao lepu akciju za 2:0.

Prvi deo nastavka nije ništa promenio u igri. Prvo je Ikrašev u 59. minutu proigrao Marjanova, ali je njegov šut izblokiran. Samo minut kasnije Ikrašev je šutirao sa desetak metara, ali pravo u golmana. Pokušao je trener Mladosti Dragan Milošević uvođenjem trojice novih igrača da anulira vođstvo domaćina, ali se onda isprečio čuvar mreže Isidor Milovanov izvanrednim intervencijama. Prvo je u 70. minutu zaustavio šut glavom Marića, a minut kasnija brani šut nogom Lalića. Marić je pokušao glavom sa sedam metara i u 78. minutu, ali je Milovanov panterskim skokom izbacio loptu preko prečke. Do kraja gosti su imali jalovu inicijativu i rezultat iz prvog poluvremena ostao je nepromenjen.

Vojvodina će 29. maja u polufinalu ugostiti srpskoligaša Bratstvo 1946 iz Prigrevice, a u drugom polufinalu Podrinje u Mačvanskoj Mitrovici dočekuje Omladinac iz Novih Banovaca.

Vojvodina - Mladost      2:0   (2:0)

Igralište u SRC „Đorđe Tapavica Džoja“. Gledalaca: 100. Sudija: Saša Ranisavić (Sremska Mitrovica). Strelci: Marjanov u 36. i N. Kudrić u 42. minutu za Vojvodinu. Žuti kartoni: D. Kudrić i Marjanov (Vojvodina), a Doknić (Mladost).

Vojvodina: Milovanov 8, Vejin 7, Vender 7, D. Kudrić 7(od 85. Popović -), Bilbija 7,5, Jušković 7,5 (od 73. Novaković -), Radulović 7, Janković 7, Ikrašev 7,5, N. Kudrić 7,5 (od 50. Mihajlović 7), Marjanov 8.

Mladost: Lolić 6, Tomić 6, Stoisavljević 6,5, Knežević 5,5 (od 58. Marić 7), Doknić 6, Stojanović 6, Trivunović 6, Vrbaški 6,5 (od 55 Papović 7), Lalić 6,5, Kovačević 6 (od 50. Gojković 7), Ninković 6.

Cement 5 : 1 Dinamo 1945
ČSK Pivara 4 : 3 Radnički (NP)
Mladost 2 : 1 Radnički (SM)
OFK Vršac 2 : 1 Hajduk 1912
Radnički (ZR) 3 : 1 Bačka 1901
Železničar 1 : 1 Crvena zvezda