Poraz kadeta Zvezde u dramatičnom finalu

Kadetska selekcija Crvene zvezde poražena u je u finalu nacionalnog šampionata Srbije „Triglav KLS F8“ od ekipe Mege rezultatom 102:100 posle produžetka. U regularnom toku bilo je 93:93 (23:21, 28:27, 19:24, 23:21). Najefikasniji Manojlović sa 31 poenom i 14 skokova, pratio ga je Ostojić sa 20. U ekipi Mege Kovačević sa 25 i Mušikić sa 23 najefikasniji.

Kadetska selekcija Crvene zvezde poražena u je u finalu nacionalnog šampionata Srbije „Triglav KLS F8″ od ekipe Mege rezultatom 102:100 posle produžetka. U regularnom toku bilo je 93:93 (23:21, 28:27, 19:24, 23:21).

Najefikasniji Manojlović sa 31 poenom i 14 skokova, pratio ga je Ostojić sa 20. U ekipi Mege Kovačević sa 25 i Mušikić sa 23 najefikasniji.

Pred 700 gledalaca u dvorani „Mega Factory“ viđena je izjednačena utakmica, puno uzbuđenja, smenjivanja ekipa u vođstvu,a crveno-beli su u drugoj polovini druge četvrtine imali prednost 45:32, ali su domaćinu olako dozvolili da se brzo vrati rezultatski u utakmicu.

Mnogo uzbuđenja viđeno je u i u samom finišu, Crvena zvezda je imala priliku da reši meč u svoju korist u regularnom toku, ali je promašio Manojlović.

U produžetku upravo nakon poena Manojlovića za 96:93 u 43.minutu crveno-beli su ponovo došli blizu pobede, domaćin je međutim trojkom Kovačevića uzvratio i u penal završnici došao do pobede.

Bez obzira na poraz u dramatičnom finalu, kadetska selekcija KK Crvena zvezda i ove sezone, kao i prethodnih opravdala je renome i nalazi se u samom vrhu srpske košarke u ovom starosnom uzrastu, a vicešampionska titula nakon titule juniora je još jedna potvrda dobrog rada sa mlađim selekcijama u klubu.

KK Crvena zvezda: Denić, Manojlović 31+14sk, Šaranović 3, Ostojić 20, Mihailović 3, Dobrašinović 3, Bošnjak 6, Blagojević 6, Joksimović 10, Vukas 6, Dimitrijević 4, Branković 8.