Luton i Barnsli izborili plasman u Čempionšip

Foto: Luton

Fudbaleri Lutona i Barnslija, novi su članovi Čempionšipa. Oni su promociju u viši rang osigurali kolo prije kraja, nakon poklapanja rezultata.

Večeras su na programu bile dvije zaostale utakmice. Dva tima koja su bila na -4 u odnosu na Luton i Barnsli, ekipe Portsmuta i Sanderlenda, imale su šansu da zakomplikuju stvari prije poslednjeg kola. Međutim, nisu iskoristili šansu.

Sanderlend je gostovao kod Flitvuda. Iako su ''Crne Mačke'' povele sa 1-0, ekipa Džoija Bartona preokretom je došla dopobjede od 2-1. 

Portsmut je dočekao ekipu Piterbora. Prvo poluvrijeme bilo je očajno za ''Mornare'' jer su gubili 2-0. U nastavku su došli do izjednačenja. Međutim, Piterboro ipak dolazi do trećeg gola i pobjede.

Kolo prije kraja Luton i Barnsli imaju po 91 bod dok Portsmut i Sanderlend imaju po 87 te će šansu za promociju tražiti kroz plej of.


XS SM MD LG XL XXL