IMT pobedio Kolubaru

Derbi je bio i protekao u pravom smislu te reči. Bilo je golova, penala, kartona, šansi, duela, svega zbog čega gledaoci dolaze na stadion. Na kraju zaslužena pobeda IMT-a i svrgavanje Kolubare sa trona.

Najbolji igrač domaćih Ognjen Dimitrić je već u 5. minutu isprobao svoj šut sa nekih 20 metara, siguran je bio vratar Kolubare Tanasijević. Gosti uzvraćaju u 13. minutu kada Ćirović sa nekih 12 metara šalje loptu iznad prečke gola IMT. Nedugo zatim iz jednog lepog kontranapada gosti su ugrozili gol domaćih preko Stojanovića, ali je njegov udarac završio kraj stative.

Izvanredan skok i udarac glavom koji poseduje centarfor Kolubare Jovanović nam je prezentovao u 30 minutu, a Crnobrnja je lepo intervenisao. U 45. minutu Goranović izlazi sam ispred vratara Kolubare, dribla ga, a ovaj je prilikom intervencije zakačio i loptu i igrača. Sudija Dragan Čolović iz Raške je procenio da je to bilo dovoljno za kazneni udarac, koji je uspešno izveo Bajić.

Gosti su iz protesta kasnili nekoliko minuta sa izlaskom na drugo poluvreme. To se nije odrazilo na igru domaćina, koji nastavljaju sa atacima i Dimitrić u 50. minutu šalje bombu u rašlje, a vratar Kolubare bravuroznom intervencijom loptu izbija u korner. Samo pet minuta kasnije na Dimitrića neoprezno startuje Pantić u svom kaznenom prostoru i to je drugi penal za domaće. Loptu na belu tačku ponovo stavlja Bajić i šalje je u jednu, a golmana Kolubare u drugu stranu.

Kolubara pokušava da preokrene rezultat, a najbolju priliku je u 69. minutu propustio Jovanović koji je bio najviši u skoku posle udarca iz ugla i loptu glavom poslao kraj same stative. Uzvraća IMT preko Dunjića u 75. minutu koji je lepo istrčao u kontranapad i kada se spremao na šut izblokirao ga je Pantić i otklonio opasnost.

Svoju superiornost u vazduhu je najzad u 83. minutu materijalizovao Jovanović i udarcem glave smanjio rezultat na 2:1. Do kraja utakmice Kolubara neuspešno pokušava da ugrozi gol domaćih, a veoma lepu priliku da povisi vođstvo imao je domaći half Radulović u 88. minutu kada je glavom sa par metara poslao loptu pored gola.

Sledećeg vikenda je u Lazarevcu derbi između Kolubare i Grafičara i posle te utakmice će se više znati ko ide u Prvu ligu Srbije od naredne sezone.

IMT - KOLUBARA 2:1 (1:0)

STADION: FK IMT. GLEDALACA: 1200. GL.SUDIJA: Čolović Dragan. POM.SUDIJE: Dimitrijević Marko i Piper Pavle. STRELCI: Bajić 45. i 58.min (oba k.u.) (IMT), Jovanović 83.min (Kolubara). ŽUTI KARTONI: Marković, Dimitrić i Stojaković (IMT), Radulović, Jovanović, Kočić i Stojanović (Kolubara).

IMT: Crnobrnja, Mi.Ilić, Šošević, Damjanović, Ivanović, Marković, Goranović (Stojaković), Vukašinović, Dunjić, Dimitrić (Ma.Ilić), Bajić Džinović).
KOLUBARA: Tanasijević, Andrić, Mihailović, Ćirović (Kaličanin), Pantić, Radulović, Lazić (Radonjić), Ćulum (Čadikovski), Jovanović, Kočić, Stojanović.

Radnički (NB) 0 : 0 Radnički (O)
Grafičar 4 : 0 BSK Borča
IMT 2 : 1 Kolubara
Jedinstvo 3 : 2 Brodarac
OFK Beograd 2 : 0 Crvena Zvezda
BASK 0 : 2 Zvezdara