14.10.2011 S.Blagojević

Pobeda Temnića na startu prvenstva

U odloženoj utakmici prvog kola Druge Srpske lige Zapad koja je trebalo da se igra u subotu, ali je odložena zbog kvara na semaforu košarkaši Temnića ostvarili su potpuno zasluženo prvu pobedu i to protiv odlične ekipe Poleta iz Ratine, koja je predvođena  veteranom Bogavcem (20poena) i  Stevanovićem (17) namučila Varvarince pogotovo u prve dve četvrtine kad je rezultat bio na stalnoj klackalici.
U nastavku domaći igrači su preuzeli igru raspucali su se Aleksa Šolević, Ranđelović, Rac i ostali pa je Temnić stigao i do deset poena prednosti, ali su se košarkaši Poleta stalno vraćali u igru, jer su se igrači Temnića upuštali u jurnjavu po terenu umesto da igraju duži napad i čuvaju vođstvo. Na kraju su ipak stigli do startne pobede potpuno zasluženo pa sada mirnije putuju u Požarevac gde u nedelju od 16 i 30 igraju protiv istoimene ekipe a kapiten Vlastimir Stojiljković najavljuje pobedu u Požarevcu i isticanje kandidature za najviši plasman, za šta ova ekipa ima kvalitet.

Rezultat:  83:75, po četvrtinama  ( 17:20, 17:11,25:23,24:21). Sudije: Aćimović i Dulović (Čačak). Hala: Sportskog centra Temnić.  Gledalaca: 300.

TEMNIĆ: A. Šolević 20, Topličanin 7, Marinković 5, Ranđelović 18, N.Šolević 8, Stojadinović-, Rac 11, Stojiljković 6, Gajić-, Jaćimović 6, Gazibarić 2, Belošević .
POLET: Bogavac 20, Milovanović-, Čović 6, Stevanović 17, Negojević, Nikolić 12, Gajović-, Belojica 6, Perić 3, Erac 7, Rakonjac-, M.Nikolić 4.

Mašinac 82 : 69 Svilajnac Kompo
Sloga 70 : 84 Novi Pazar
Železničar 105 : 87 Klik
Prva Petoletka 84 : 70 Plana
Mionica 78 : 85 Zlatar
Priboj 105 : 75 Požarevac