PL: Arsenal izvukao tri boda, pobjeda Liverpula

Fudbaleri Arsenala savladali su Hadersfild u 26. kolu Premijer Lige sa 2-1.

Meč je počeo gotovo pa idealno za ''Tobdžije''. Kolašinac je sjajno pronašao Ivobija koji je pogodio za 1-0. Arsenal je kontrolisao ritam utakmice a do kraja prvog poluvremena povećali su prednost. Strijelac je bio Aleksandar Lakazet. U nastavku Arsenal je bio izuzetno loš. Hadersfild je bio bolji rival, imali su šanse ali nisu uspijevali doći do gola. U sudijskoj nadoknadi došli su do pogotka a autogol je postigao Kolašinac. Arsenal je na kraju ipak uspio sačuvati pobjedu i pored loše igre u nastavku.

Liverpul je odgovorio na pravi način nakon dva kiksa. Savladali su redovnu mušteriju Bormut sa 3-0. Strijelci za ''Redse'' bili su Mane, Vajnaldum i Mohamed Salah. Liverpul se pobjedom ponovo vratio na prvo mjesto na tabeli.