Brizbejn promašio bod iz penala

Teže nego što se očekivalo, fudbaleri Sidnej FC stigli su do novog prvenstvenog trijumfa, pošto su jutros u okviru 10. kola Hujndaji a lige Australije, kao domaćini bili bolji od Brizbejna 2:1.

Nakon uvodnog ispitivanja snaga, domaći su poveli u 16. minuti kada je Le Fondr na asistenciju Zula glavom lobovao golmana gostiju Janga. Sedam minuta kasnije Brizbejn je imao priliku da izjednači, ali se istakao golman domaćih Redmejn. Ipak, u finišu prvog poluvremena gosti su preko Metju Mekaja stigli do izjednačenja.

Novu prednost Sidneju donio je Adam Le Fondr u 54. minuti. U nastavku obje ekipe propustile su nekoliko prilika, a najbolju imali su gosti u 84. minuti kada je dosuđen kazneni udarac. Loptu na bijelu tačku namjestio je Tagart, ali je njegov udarac odbranio Redmejn.

Ovim trijumfom Sidnej FC se bodovno izjednačio sa trenutnim liderom na tabeli Melburn Victorijem, dok je Brizbejn pretposljednji na tabeli sa 6 bodova.