Pl: Liverpul ubjedljiv, het trik Salaha

Fudbaleri Liverpula upisali su 13. pobjedu u Premijer ligi. Oni su savladali Bormut u gostima sa 4-0.

Borut je u ovom susretu bio oslabljen jer nije igrao njihov najbolji igrač Kalum Vilson što se i osjetilo jer napadački nisu pokazali ništa. Liverpul je bio bolji na početku i u 25. minuti su došli do vodstva. Salah je pogodio ali je Egipćanin bio u ofsajdu što je pomoćnom sudiji promaklo. Do kraja prvog poluvremena nije bilo promjene rezultata.

U nastavku totalni potop domaćina. Salah je na samom otvaranju drugog poluvremena postigao svoj drugi gol. Nakon centaršuta Endija Robertsona, Stiv Kuk, u maniri rasnog strijelca, postiže autogol za ubjedljivih 0-3. Do kraja susreta Liverpul je dao i četvrti gol a strijelac je po treći put bio Mo Salah.

Liverpul je preskočio Sitija i imaju bod više i utakmicu više od Pepovog tima dok Bormut ostaje sedmi.

AFC Bournemouth 0 : 4 Liverpool
Arsenal 1 : 0 Huddersfield Town
Burnley 1 : 0 Brighton
Cardiff City 1 : 0 Southampton
Chelsea 2 : 0 Manchester City
Everton 2 : 2 Watford
Leicester 0 : 2 Tottenham Hotspur
Manchester United 4 : 1 Fulham