Nejmar i Firmino donijeli pobjedu Brazilu protiv Hrvatske

Fudbaleri Brazila savladali su selekciju Hrvatske u prijateljskoj utakmici u Liverpulu sa 2:0.

Svjetsko prvenstvo je veoma blizu i selektori spremaju pobjedničke taktike za takmičenje. U veoma zanimljivoj utakmici Brazilci su slavili golovima Nejmara i Firmina u drugom poluvremenu, a u prvom Hrvatska je bila bolji tim. Najveće prilike su imali Lovren i Kramarić, a sa druge strane Kutinjo, dok je poluvrijeme obilježilo i dosta prekršaja. U nastavku je ušao Nejmar i u 69. minutu predriblao Vrsaljka i Kovačića za vođstvo svog tima od 1:0. Velikim brojem izmjena utakmice je izgubila na ritmu, a jedino je Firmio želio da postigne gol na stadionu svog kluba. I to mu je pošlo za rukom nakon greške Jedvaja u 93. minuti za konačnih 2:0.

Hrvatska će odigrati još jedan prijateljski duel do Mundijala i to protiv Senegala u Osijeku 8. Juna, a Brazil će dva dana kasnije igrati protiv Austrije.