Pl: Liverpul srećno dobio Evertona

Fudbaleri Liverpula slavili su u derbiju protiv Evertona sa 1-0.

Liverpul je furiozno počeo. Pokušavali su i Salah i Firmino ali promjene rezultata nije bilo. Prvu veliku šansu imao je Everton ali Mina nije bio precizan. Gosti su ponovo zaprijetili preko Andre Gomeša ali je Gomez izbacio loptu sa gol linije. Imao je kasnije šansu i Volkot ali ni on nije bio skoncentrisan u završnici. Mane je imao priliku za domaće ali je ipak bilo 0-0 na poluvremenu.

Mane je imao šansu i na startu drugog poluvremena ali nije pogodio. Everton je ponovo bio bolji. Igrali su dobro, imali inicijativu ali nisu uspjeli da pogode. Liverpul je bio bezidejan i djelovalo je da neće dobiti ovaj meč. Ipak, Liverpul je došao do gola u poslednjoj minuti sudijske nadoknade. Van Dajk je pokušao, Pikford odbija loptu koja bi išla pored gola a Origi pogađa za radost Klopa i družine.

Liverpul je ponovo prišao na dva boda Sitiju a ova pobjeda može biti možda i ključna na kraju sezone.

Arsenal 4 : 2 Tottenham Hotspur
Cardiff City 2 : 1 Wolverhampton
Chelsea 2 : 0 Fulham
Crystal Palace 2 : 0 Burnley
Huddersfield Town 1 : 2 Brighton
Leicester 2 : 0 Watford
Liverpool 1 : 0 Everton
Manchester City 3 : 1 AFC Bournemouth