Buran derbi i remi u Kladovu

U utakmici 8. kola Prve rukometne lige za žene, grupa "Istok" u Kladovu, domaći "Đerdap" i gost "Rtanj" iz Boljevca, podelili su pbodove - 26:26 (10:16).

Gošće su mnogo bolje počele utakmicu i vodile tokom celog prvog poluvremena. Na kraju su otišle na odmor sa prednošću od 6 golova razlike.

Uvidevši sve nedostatke svoje ekipe, trener domaćih Perica Brložanović je u svlačionici "izribao" svoje igračice i one su zaigrale mnogo bolje u drugom poluvremenu. To je rezultiralo laganim smanjivanjem prednosti gošći, pa je tako konačno na semaforu stajao nerešen rezultat, što je možda i najpravedniji ishod ove utakmice.

U drugom derbiju ovog kola ekipa Vranja je pobedila Radan iz Lebana rezultatom 26:21 čime su izbili na drugo mesto na tabeli.

U poslednja 3 kola će doći do raspleta oko toga koja će ekipa biti jesenji prvak. Poslastica je utakmica pretposlednjeg kola, u kome Radan gostuje Đerdapu, pa će na tom meču i verovatno pasti odluka o jesenjem prvaku.

Vlasotince 23 : 26 Vranje
Đerdap 24 : 15 Bor - RTB 2
Naisa 2 28 : 12 Dubočica
Hajduk Veljko 29 : 17 Jagodina 2
Rtanj 24 : 30 Radan
Radnički 26 : 43 Žitorađa