OFK Beograd u četvrtfinalu Kupa Beograda

Mladi tim OFK Beograda pokazao je jak karakter i prošao u narednu rundu takmičenja Kupa Beograda! U samom finišu utakmice, u 86. minutu, gosti iz Surčina, koji su nas prošle sezone eliminisali iz ovog takmičenja, su došli do vođstva, ali to nije omelo naše igrače koji su preko Basare došli do izjednačenja, a nakon jedanaesteraca i do trijumfa! OFK Beograd - FK Jedinstvo 1-1 (0-0), nakon penala 4-1!

Prisustvovali smo meču u kom su protivnici bili dosta izjednačeni, bez previše prilika ispred oba gola. Prvo poluvreme je donekle pripalo nama, imali smo nekoliko dobrih akcija, da bi sasvim solidan tim gostiju na početku drugog poluvremena u nekoliko situacija, opasno pripretio golu Vraneša koji je sjajno intervenisao i odbranio svoj gol. Nakon toga viđamo otvorenu igru, jak tempo, ali bez nekih stopostotnih šansi.

Kada su svi očekivali da će se regularni tok meča završiti bez golova gosti postižu sjajan pogodak u 86. minutu utakmice. Ipak, naša ekipa je pokazala da poseduje pobednički mentalitet koji se iz utakmice u utakmicu budi i nije se predala. Samo tri minuta je trajala radost igrača Jedinstva. Marko Basara, iz slobodnog udarca, sa nekih 25 metara, postiže evro-gol za radost Ofkovaca i poravnanje rezultata!

Penal seriju otvorio je gostujući, iskusni igrač, Đilas, čiji šut je neutralisao odlični i motivisani Vraneš. Vraneš je odbranio i naredni udarac gosta, a treći njihov šut je otišao van okvira gola. Sa druge strane Basara, Radojković i Marković nisu grešili već su zatresli mrežu Jedinstva i tako odveli Beograd u četvrtfinale Kupa Srbije na teritoriji FK Beograda!

Ko god da je bio na ovom meču pamtiće ga sigurno veoma dugo, usuđujemo se da kažemo i do kraja života! Ovakav završetak utakmice nije dugo viđen na Staroj Karaburmi i šaljemo sve pohvale našim mladićima na volji i umeću koje je ispratila i sportska sreća!

OFK Beograd: Vraneš, Petrović, Mirković, Ristović, Mijailović, Nedeljković, Petrović, Gačić, Ignjatović, Veličković, Mitrović i Radojković. Igrali su i Basara, Marković i Rakić.

U naredno kolo Kupa Beograda plasirali su se OFK Beograd, Prva Iskra, Brodarac, Torlak, Sremčica, BSK Borča, Radnički (NB) i Crvena Zvezda (MML).

Žreb za 1/4 finala je zakazan za 20.11. u 12h, a četvrtfinalne utakmice su na programu 28.11.2018. godine.

Sledeću utakmicu igramo u nedelju od 11 sati na Omladinskom stadionu u okviru 14. kola SL "Beograd", a protivnik je ekipa Stepojevca.

Radnički (NB) 6 : 1 Brodarac
Kolubara 2 : 0 Crvena Zvezda
BSK Borča 2 : 1 Zvezdara
Radnički (O) 1 : 0 GSP Polet Dorćol
Grafičar 3 : 2 Lokomotiva
IMT 3 : 2 Prva Iskra
Jedinstvo 3 : 0 Stepojevac Vaga
OFK Beograd 4 : 3 BASK