29.10.2018 Administrator

Pančevke prejake za Radnički

Rukometašice Radničkog 1964 su u okviru 5. kola super B lige za žene poražene od ekipe Pančeva rezultatom 30-34,poluvreme 16-17.

Radnički je dobro otvorio utakmicu protiv jedne od najiskusnijih i najboljih ekipa lige,ranim vođstvom 2-0. Prednost je mogla biti i ubedljivija, ali domaćin nije iskoristio tri povoljne prilike iz kontranapada. Ipak ih to nije omelo da nastave u istom ritmu i da u 9. minutu golom Jovane Blagojević dođu do 5-2.

U 20. minutu Natalija Mikić postiže gol za velikih 11-7,bilo je i 14-10 u 24. minutu pogotkom Nevene Aleksić,ali je to bio znak da se iskusne Pančevke prenu, naprave veliku povratničku seriju i na odmor odu minimalnom prednošću 16-17.

Veliki deo drugog dela igre je protekao u međusobnom smenjivanju u vođstvu. Imale su obe ekipe nekoliko puta 2 gola prednosti i taj odnos je trajao sve do 55. minuta i prve prednosti gošći od 4 gola razlike pogotkom večeras odlične Jovane Jovanović. Probale su u tim trenucima Kragujevčanke sve što je u njihovoj moći,ali ogromna želja i fanatična borbenost nije dala rezultata. Ekipa iz Pančeva je odnela bodove konačnim rezultatom 30-34, što je najveći broj golova koje su primile do sada.

Uprkos porazu ekipa Radničkog je zadržala šesto mesto na tabeli. U sledećem kolu Radnički će gostovati u Beogradu gde će odigrati meč protiv domaćina, ekipe ORK Beograd.

U redovima Radničkog najefikasnije su  bile  Jasmina Kolak sa 10 i Natalija Mikić  sa 6 pogodaka, dok su se kod gošći istakle Nevena Kojić  i Jovana Jovanović sa po 7 postignutih golova.

Radnički 1964 –ŽRK Pančevo: 30-34 (16-17)

Kragujevac: Hala “Jezero”. Gledalaca : 80
Sudije: Ivan I Bojan Kolavčić
Sedmerci: Radnički 6 (6), Pančevo 6 (6)
Isključenja: Radnički 14 min, Pančevo  12 min
Igrač utakmice : Jovana Jovanović

Radnički 1964:  J.Pojužina ( 8 odbrana), Đorđević, Srećković, Bjelak 4, Blagojević 1, Hasanović ( 5 odbrana), Anja Vlašković, Mikić 6, Anastasija Vlašković, Durlević, Todorović 2, Tina Petrović, Tijana Petrović 1,Kolak 10, Aleksić 5, Ž.Pojužina .

Pančevo:   Lazarevski, Simonović 3, Simić, Dželajlija, Kaitović, Kojić 7, Stanišković 3, Pešić, Pavlović, Ničevski 6, Vasić, Šuberić 1, Cvetinović 5, Jovanović 7, Stanojević, Milićević 2.