Pl: Arsenal počastio Jokana ''petardom''

Fudbaleri Arsenala savladali su u gostima Jokanovićev Fulam sa 5-1.

Prvo poluvrijeme počelo je u dobrom ritmu. Arsenal je pokušavao doći do vodstva i uspjeli su. Na asistenciju Nača Monreala, Lakazet pogađa za vodstvo svoga tima. Fulam je do kraja prvog poluvremena pokušao doći do izjednačenja. Širle je bio najkonkretniji a na kraju je Nijemac i uspio pogoditi za 1-1.

U nastavku smo gledali dosta ravnopravnu igru. Ipak, Arsenal je polako pritiskao. Beljerinov udarac sjajno brani Betineli ali samo nekoliko trenutaka kasnije, Lakazet svojim drugim pogotkom dovodi Arsenal ponovo u vodstvo. Fulam je potom pokušavao ali nisu imali pravih šansi. Samo par trenutaka nakon svog ulaska u igru, Aron Remzi pogađa za 3-1. Ali nije tu bio kraj Jokanovim mukama. Na asistenciju Beljerina, Obamejang pogađa za 4-1. Ipak, nije ni tu bio kraj. U samoj završnici susreta, Obamejang još jednim golom postavlja konačnih 5-1.

Ovo je Arsenalova deveta uzastopna pobjeda u svim takmičenjima a šesta u ligi i sada su treći. Fulam ostaje 17. sa pet bodova.